Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Deset her, u nichž neuvěříte, že jsou v JavaScriptu

Deset her, u nichž neuvěříte, že jsou v JavaScriptu

Zprávičky JavaScript, Různé

Baví vás jednoduché „casual“ hry a hříčky? JavaScript v kombinaci s Canvasem (a někdy i WebGL) už je dostatečně mocným nástrojem, jak ukazuje stejnojmenný článek.

Pokud vás vytváření her pro prohlížeče zajímá, tak stay tuned – na Zdrojáku se budeme tomuto tématu věnovat…

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
10 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
František Kučera

Pěkné hry :-) Koukám, že web je dnes tam, kde byl desktop před dvaceti lety :-)

zimiston

V roce 1991 už nebylo ZX Spectrum, Merkur a magneťák zrovna úplně „in“ :-)

Karel

No ono v té době nebyly bežné ani „desktopy“. PC bylo ještě moc drahé a na hraní to moc nebylo. U nás v té době probíhal boom počítačů jako Commodore Amiga a Atari ST. Oboje v provedení „počítač v klávesnici“ a do hry se obvykle „bootovalo“. Řada lidí ani nevěděla, že může nabootovat do operačního systému, nehledě na to, že by nevěděla k čemu to může být dobré. Ale je pravda, že při porovnání těch her z odkazu s věcmi běžnými na Amize v roce 1991 to na 20 let technologického pokroku vážně nevypadá.

zimiston

1991? No na západě mělo už spousta nadšenců 386ky. U nás byl trh samozřejmě ještě totálně pok*rvenej. 1992 jsem si koupil Amigu, pár lidí vokolo mě taky a pár lidí vokolo už koncem roku mělo 286ku s ČB VGA monitorem.

Trident

Mozna u tech bohatych deticek, ale ja decko z prumerne vydelavajici rodiny jsem mel dlouha leta po tom C64 a nelituju toho. Je treba si uvedomit ze tehdy byla situace v CR i po sametu dlouho uboha. Vetsina se toho dovazela za nechutny penize z germanie a tady se prodavala jeste za nechutnejsi prirazky. Jeste v dobe kdy jsem byl na stredni tak cenovy rozdil napr. oproti zminenemu nemecku delal tretinu.

František Kučera

Vždyť ta miniaturizace a zvyšování výkonu probíhá bez ohledu na to, zda se bavíme o webových nebo desktopových aplikacích. Ale šlo mi o to, že když vlezu na nějaký ten web s tou hrou, začne se mi po chvilce naplno roztáčet větrák u několika GHz procesoru – zatímco před těmi dvaceti lety se ta hra v desktopovém provedení dala hrát na třiosmšestce s 20 MHz a pasivním chlazením :-)

blizz

presne… niekedy mám pocit že súčasné technológie najviac pretláčajú výrobcovia hardwaru.

angry bird
František Kučera

A proč mi to píše:

„Install Google Chrome a fast browser from Google that comes with Flash built-in. or Install the latest version of Adobe Flash.“

(zkoušeno ve FF 6 a Chromiu 12)

Přístupnost není jen o splnění norem: nový pohled na inkluzivní design

Přístupnost a inkluze možná nepatří mezi nejžhavější témata digitálního světa – dokud o nich nezačne mluvit Vitaly Friedman. Na WebExpo 2024 předvedl, že inkluzivní design není jen o splněných checkboxech, ale hlavně o lidech. S energií sobě vlastní obrátil zažité přístupy naruby a ukázal, že skutečně přístupný web je nejen možný, ale i nezbytný.

Efektivnější vývoj UI nebo API: Co si odnést z WebExpo 2025?

Různé
Komentáře: 0
Jak snadno implementovat moderní uživatelské rozhraní? Které funkce brzdí rychlost vašeho webu? A kdy raději sami přibrzdit, abychom využitím AI nepřekročili etické principy? Debatu aktuálních dev témat rozdmýchá sedmnáctý ročník technologické konference WebExpo, která proběhne v Praze od 28. do 30. května. Který talk či workshop si rozhodně nenechat ujít? Toto je náš redakční výběr z vývojářských hroznů.

Zapřáhněte AI jako nikdy předtím. Květnová konference WebExpo přivítá hvězdy technologického světa

Od 28. do 30. května 2025 promění pražský Palác Lucerna na tři dny technologická konference WebExpo. Na programu je více než 80 přednášek a workshopů od expertů z celého světa. WebExpo tradičně propojuje vývojáře, designéry, marketéry i byznysové lídry a nabízí praktické dovednosti, strategické myšlení a přináší nejnovější trendy nejen v oblasti AI.