Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Dash – offline prohlížeč dokumentací všeho druhu

Dash – offline prohlížeč dokumentací všeho druhu

Zprávičky Různé

Nainstalujete jednu aplikaci, ta si stáhne dokumentace k řadě, projektů/jazyků/frameworků, automaticky je aktualizuje, a to vše máte k dospozici offline i s vyhledáváním – to je projekt Dash pro Mac OS X. Obsahuje integraci do řady editorů.

s1

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
14 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Mustafa

Ještě stojí za zmínku, že Dash funguje také jako snippet manager.

ondronr

Zeal dokaze nacitat Dash format a ma podporu pre Windows a Linux. Len je este vo vyvoji a integracia je slabsia.
http://zealdocs.org/

Miloslav Ponkrác

Zkusil jsem, a zjistil jsem, že Dash/Zeal je pouhý HTML prohlížeč. Tedy přesně to, co ve Windows dělá .chm soubor, tedy Windows nápověda. Případně co zobrazíte webovým browserem.

Stejně tak jako vlastní dash dokumenty je téměř čisté HTML.

Stejně tak jsem velmi zklamaný, protože jsem stáhl všechny nápovědní soubory, a v zásadě jsou to jen oflline stáhnuté obsahy webových stránek s dokumentací veřejně vystavenou pro webové browsery na stránkách projektů. Dash/Zeal je tak pouhým webovým browserem uložených oflline stránek.

Nic moc.

Michal H

Miroslave,

Nikdo za vás bohužel programovat nebude. To že jste zklamaný z toho, že prohlížeč dokumentací „jen“ prohlíží stáhlé soubory, je jen Váš problém :)

Pokud myslíte, že by jste to zvádl lépe, proč neuděláte lepší „prohlížeč dokumentací“ ?

Michal

Miloslav Ponkrác

Vkládáte mi do úst věci, které jsem nenapsal. Jak může každý čtenář snadno nahlédnout.

Není třeba psát lepší prohlížeč nápovědy. Třeba ve Windows existuje HTML nápověda, jejíž prohlížeč nápovědy je IMHO mnohem lépe, asi tak o 100 řádů, proveden. Včetně orientace a prohledávání v dokumentaci.

Dash/Zeal nedělá prakticky vůbec nic. Když vezmu soubory, které stáhl a budu je prohlížet Firefoxem/IE/Chrome/čímkoli jiným, jsem na stejně (ne)příjemné dokumentaci. Nějak jsem si nevšiml, co k prostého webovému browseru Dash/Zeal přidává navíc. Vždyť to nemá jeidnou funkci, která by referenční dokumentaci pomáhala proti webovému browseru!

Stáhněte si CHM dokumentaci pro PHP a prohlížejte do prohlížečem, který je součástí Windows. A pak si vezměte Dash/Zeal, stáhněte si PHP balík, a zkuste totéž. To první je luxus, to druhé je nic moc po stránce ovládání a probírání se nápovědou.

Prostě Dash/Zeal je pro mě obrovské, ale obrovské zklamání. Nic moc za mě.

jkremser

Neni to jenom offline prohlizec html souboru. Samozrejme, ze tam je velmi rychle vyhledavani, protoze soucasti kazdeho toho souboru s dokumentaci (docletu) je take nepovinne sqlite databaze s indexem, kde je co.

btw. kdyby nekdo chtel udelat doclet k jeho frameworku/knihovne, udelal jsem takovou utilitu, ktera to automatizuje https://github.com/Jiri-Kremser/ScalaPlayground/tree/master/doclet-creator (vyzaduje nainstalovany doxygen a javu)

tomas.pavlacky

Dash používám a je super. http://devdocs.io/ je taky dobrý

PMD

Nikomu nevadí, že to stojí 20 dolarů? Na to, že je to jen stahovač a prohlížeč HTML celkem nehorázná cena v době třídolarových her.

PMD

To jsem zvědav, jak budete jásat, až vám to za pár dní začne odpočítávat 10 vteřin skoro po každé akci a nutit vás tím ke koupi.

PMD

Nepotřebuju velké oči, abych přečetl tohle:
You haven’t purchased Dash yet. Dash is free on the Mac App Store and you can try out all the features with no limitations for free, by dash will nag you to purchase. Your purchase will help make Dash even more awesome!
Only €17.99 for all your Macs

Petr Šourek

To čekání je docela opruz :( Neotestoval jsem ho, když jsem to měl zadarmo, ale nyní to mám zadarmo a každou chvíli čekám a nevím, jestli těch 18E stojí za to zaplatit.

Je fakt, že integrace je do spousty programů, včetně XCode, ASEditor, BBEdit, Alfred, ale… Asi ještě chvíli budu testovat a pak se na to možná vykašlu :)

Přístupnost není jen o splnění norem: nový pohled na inkluzivní design

Přístupnost a inkluze možná nepatří mezi nejžhavější témata digitálního světa – dokud o nich nezačne mluvit Vitaly Friedman. Na WebExpo 2024 předvedl, že inkluzivní design není jen o splněných checkboxech, ale hlavně o lidech. S energií sobě vlastní obrátil zažité přístupy naruby a ukázal, že skutečně přístupný web je nejen možný, ale i nezbytný.

Efektivnější vývoj UI nebo API: Co si odnést z WebExpo 2025?

Různé
Komentáře: 0
Jak snadno implementovat moderní uživatelské rozhraní? Které funkce brzdí rychlost vašeho webu? A kdy raději sami přibrzdit, abychom využitím AI nepřekročili etické principy? Debatu aktuálních dev témat rozdmýchá sedmnáctý ročník technologické konference WebExpo, která proběhne v Praze od 28. do 30. května. Který talk či workshop si rozhodně nenechat ujít? Toto je náš redakční výběr z vývojářských hroznů.

Zapřáhněte AI jako nikdy předtím. Květnová konference WebExpo přivítá hvězdy technologického světa

Od 28. do 30. května 2025 promění pražský Palác Lucerna na tři dny technologická konference WebExpo. Na programu je více než 80 přednášek a workshopů od expertů z celého světa. WebExpo tradičně propojuje vývojáře, designéry, marketéry i byznysové lídry a nabízí praktické dovednosti, strategické myšlení a přináší nejnovější trendy nejen v oblasti AI.