Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Co dělat, když HTML5 nefunguje?

Co dělat, když HTML5 nefunguje?

Pokud tvoříte web a využíváte možností HTML5, jistě řešíte i otázku, co se stane, pokud na váš web přijde někdo s prohlížečem, který tu danou technologii nepodporuje. Mnohé technologie z rodiny HTML5 mají tzv. „fallback“, tedy řešení, které může použít starší prohlížeč či prohlížeč bez podpory. Můžete využít i knihovny typu Modernizr, pomocí nichž si detekujete podporu té které technologie. 

A právě v repozitáři Modernizru připravili autoři seznam „fallback“ řešení a knihoven pro jednotlivé moderní webové technologie, které fungují napříč prohlížeči a které umožňují používat jednotný postup jako pro moderní prohlížeče s podporou rodiny HTML5, tak i pro starší. V seznamu naleznete např. knihovnu Raphaël pro „zapouzdření“ práce s vektorovou grafikou, knihovny excanvas či FlashCanvas, které nahrazují funkcionalitu Canvasu pomocí náhradních technologií, a řadu dalších knihoven, které umí simulovat HTML5 technologie v případě, že je prohlížeč nepodporuje, a použít nativní, pokud podpora je.

Spolu s tímto seznamem využijete možná i knihovnu yepnope.js, která nabízí jednoduchou, ale užitečnou funkci: umožní otestovat podporu určitých technologií, které na webu používáte, a podle toho, jestli je nebo není podporována, načíst požadované styly a skripty. Viz jednoduchá ukázka:

yepnope([
  {
    test : Modernizr.indexeddb,
    yep  : ['/js/indexeddb-wrapper.js', '/css/coolbrowser.css'],
    nope : ['/js/polyfills/lawnchair.js', '/js/cookies.js', '/css/oldbrowser.css']
  }
]);

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.