Opět naživo, offline. V Praze v kancelářích LMC – Menclova 2538/2, Praha 8-Libeň Letos poprvé a naposledy v Praze. Čeká na vás 6 řečníků napříč tématy mezi backendem, frontendem a přesahem do softskills. Program Vstup…
Archiv pro štítek: Azure
Internet of Things (IoT) je bezesporu velký buzzword dnešního IT. Na druhou stranu tento fenomén velmi vážně berou i společnosti jako je Amazon a Microsoft. Obě tyto společnosti v nedávné době oznámily podporu IoT ve svých cloud službách. Článek se bude věnovat podpoře IoT na Microsoft Azure, která byla oznámena dříve než na Amazon, takže jsem měl víc času se s ní naučit. Na AWS IoT se teprve chystám, ale je si to dost podobné, takže informace, které se dozvíte v tomto článku, jsou pro obě služby podobné.
V předchozích třech dílech seriálu se ukázalo, že tak velké téma není úplně jednoduché obsáhnout na tak relativně malém prostoru. Trochu neplánovaně proto přidávám další článek, který volně navazuje na seriál PHP v cloudu. Věnovat se budeme především práci s databázemi v cloudu a jaké jsou možnosti.
Navážeme na předchozí dva díly seriálu a ukážeme si kontinuální nasazení aplikací z GIT do tzv. staging prostředí a přepnutí na produkční prostředí.
Posledně jsme si v úvodním dílu seriálu představili konkrétní situace, kdy je vhodné hostovat aplikace v cloudu a jaké nám to přináší výhody. Dnešní díl bude již více praktický, budeme se totiž věnovat nasazení vlastní PHP aplikace do prostředí Microsoft Azure.
Slovo cloud dnes slyšíme téměř na každém kroku. V tomto seriálu se budeme cloudu věnovat trochu specifičtěji, a to konkrétně možnostem běhu PHP aplikací na technologii Microsoft Azure. Dnes se pojďme v rámci úvodního dílu podívat na to, kdy vůbec dává smysl hostovat aplikace v cloudu a jaké jsou možné scénáře a s tím spojené výhody.
Shlédněte video z přednášky Štěpána Bechyňského ze dne 22. dubna na téma Internet of Things a Windows Azure: https://www.youtube.com/watch?v=g40O5SGbgwE
Na konci listopadu byla spuštěna v Česku vyvinutá služba WebShotter, která dělá navenek velmi jednoduchou věc – každý den vyfotí zadané URL a archiv screenshotů zpřístupňuje ve formě připomínající Time Machine z Mac OS. Přes jednoduchý vzhled se na implementací podílí poměrně hodně technologií a o zkušenostech s nimi se podělí Borek Bernard, autor a jeden z vývojářů celé služby. Předáváme slovo…
Jak používat Node.js na Windows Azure. Projdeme si instalaci, konfiguraci, vytvoření NoSQL databáze. Nevyhneme se ani použití Gitu.
Scott Hanselman v článku Managing the Cloud from the Command Line popisuje nástroje pro ovládání Azure z příkazové řádky. Soustředí se na node.js nástroj používající API postavené na JSON.