Komentáře k článku

Změřte si reálnou podporu HTML5

V minulém článku o HTML5 mnozí komentující psali: „Dokud nebude podpora HTML5 větší, nemá smysl se jím zabývat“. Ale jaká je ta podpora HTML5? Kolik procent návštěvníků vašich stránek má canvas, kolik geolokaci, WebWorkers, stínování atd.? Víte to, nebo jen odhadujete ze statistiky prohlížečů?

Zpět na článek

10 komentářů k článku Změřte si reálnou podporu HTML5:

 1. m

  Re: Změřte si reálnou podporu HTML5

  Nemluve o tom, ze dalsich 80% se da nejak nahradit pomoci js… Mozna by mohlo byt zajimavy zmerit naopak ty co to nepodporujou a maji vypnuty i js (treba kulaty rohy v css). Taky by nebyl spatnej clanek primo o tech js nahradach obecne… ty kualty rohy/stiny… JS audio/video/flash jquery pluginy… placeholdery, multiple file uploadery, … Ale to uz bych chtel mozna moc :)

  1. blizz

   Re: Změřte si reálnou podporu HTML5

   je mi záhadou prečo autorovi článku tak veľmi ide o naše dobro a prečo sa nás (v rámci osvety) za každú cenu snaží presvedčiť aby sme využívali novinky z HTML5. Trošku mi svojim jednaním pripomína Jehovistov.

   1. Čelo

    Re: Změřte si reálnou podporu HTML5

    Na serveru, které má být „denním zpravodajstvím pro webové vývojáře, kodery a webdesignery“ to pro mne záhadou rozhodně není :)

   2. Michal

    Re: Změřte si reálnou podporu HTML5

    At si kdo chce co chce rika, Martin Maly mi s clankem ve kterem zminoval napriklad backbone otevrel cestu do netusenych javascriptovych vysin :-). Konecne me ten js neodpuzuje.

 2. juraj

  článok

  Naozaj by sa zišlo zohnať relevantnejšiu vzorku návštevníkov. Toto nie je „není zcela reprezentativní“, toto sú štatistiky absolútne mimo realitu.

  1. Čelo

   Re: článok

   mimo realitu čeho? Mám obavy, že vaše realita bude zase odlišná od té mé. Nikde nebylo řečeno o jakou cílovku se jedná. Kdo posoudí, co je ta správná realita? eshop? webová aplikace? blog? fansite pokémonů?

  2. Martin MalýAutor příspěvku

   Re: článok

   Jistě že „by sa zišlo“, a pracuju na tom. Do té doby jsem nabídnul alespoň vzorek ze svých osobních stránek, který mě poměrně překvapil. Chcete-li pomoct, udělejte podobnou statistiku a svěřte se s ní, můžeme porovnat, pokud tu možnost nemáte, tak musíte počkat cca do příštího týdne, jestli se mi podaří sehnat další „vzorky“… Můj soukromý tip je, že výsledky nebudou výrazně odlišné, ovšem – necháme se překvapit.

   PS: I proto je v závěru článku napsáno nikoli „Tak to je a basta!“, ale „Zkuste si to sami na svém webu“.

   1. srigi

    Re: článok

    Mozeme dufat, ze nove testovanie prebehne v sieti webov IInfo? Vzorka ziskana na Vitalia, Podnikatel, Lupa alebo Mesec bude predsa len reprezativnejsia.

 3. vvoody

  websocket

  Mna len mrzi ta podpora websockets, prehliadace maju tuto technologiu implementovanu ale je zakazana (FF a opera), skoda ze sa neda povolit na doverihodnych strankach (alebo ide? Niesom si isty) tak ako ked si stranka/browser pyta od uzivatela povolenie na zistenie polohy.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3478