Zabezpečení DNSSEC je důležitější, než si myslíte

Víte, jaká společnost začala poskytovat rozšíření DNSSEC pro DNS servery jako první? Pokud ještě ne, neváhejte se dozvědět něco nového o zabezpečení domén.

DNS systémy jsou v poslední době velmi omílaným tématem. Mohou za to především útoky z nedávné doby, kdy internetoví podvodníci vytvořili přesné kopie internetových obchodů, na které následně nechali přesměrovávat zákazníky. Ti, nic netušící, začali sdílet své přihlašovací údaje, platební údaje a všechna ostatní citlivá data, která by nikdo sdílet nechtěl. Právě to byl jeden z důvodů, proč se sdružení CZ.NIC rozhodlo vnést do povědomí rozšíření pro DNS servery, a to DNSSEC.

Rozšíření je charakteristické v tom, že pro jeho funkci je třeba vytvořit dvojici klíčů, soukromý a veřejný. Zatímco soukromým si držitel domény ochrání svá technická data, veřejným umožní uživatelům připojovat se na doménu. O publikaci tohoto veřejného klíče stará již zmiňované sdružení CZ.NIC, které je mimo jiné správcem české domény .cz. Nyní vás možná napadá otázka, jak se dostanete k onomu rozšíření pro DNS servery, tedy k technologii DNSSEC? Odpověď je jednoduchá a tkví v kontaktování společnosti TELE3.

První společnost nabízející DNSSEC

Ačkoliv společností pracující s doménami existuje v České republice mnoho, jenom jedna se může pyšnit tím, že začala nabízet se svými službami i rozšíření DNSSEC jako první. Je to právě společnost TELE3, která v této oblasti prorazila. I proto si můžete tohle zabezpečení nechat aktivovat, pakliže o něj budete mít zájem, a to například při registraci nové domény.

Co vás však určitě zaujme kromě tohoto, je i možnost využít moderní protokol IPv6, který eliminuje problém s nedostatkovými IP adresami v protokolu IPv4. Stejně tak oceníte i čtyři DNS servery, které jsou umístěné nejenom v ČR, ale také v Německu nebo USA, díky čemuž získáte větší bezpečí na jiných než českých doménách.

TELE3 je společnost fungující v oboru již více než deset let, což má za následek opravdu precizní služby, ať už jde o domény, servery, webhosting nebo cokoliv jiného, co má něco společného s fungováním internetu.

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=23354