1 komentář k článku Úvod do webového frameworku web.py:

 1. golf

  flask
  zdravím,
  web.py unikl mé pozornosti (asi proto, že se jeho název trochu plete s web2py, což je naopak velice robustní framework). Zkoušel jsem chvilku Bottle, Webob (což vlastně ani není framework), momentálně se mé přízní těší Flask, i když jsem si chtěl dlouho vystačit jen s Werkzeugem, na kterém je Flask postavený.

  U Djanga (a trochu i Pyramid) mi vadila provázanost na ORM (SQL), kterou nepotřebuji, protože chci používat jiný typ databáze. Pro robustní na SQL databázi založené databázi asi stojí za to o Djangu uvažovat. Ale hledám (hledal) jsem něco volnějšího. Werkzeug mne zaujal pěkně udělaným debuggerem v prohlížeči s interaktivní konzolí. Jinak by mi asi stačil i ten WebOb + Mako, nebo Jinja2. I když si vzpomínám, že tam mi ještě chybělo možnost tvoření reverzní url z routy. To mi chybělo i u Bottle.

  Máte někdo nějaké zkušenosti a srovnání spíše těch menších a lehších frameworků (knihoven), které spíš pomáhají, než diktují co má být jak uděláno?

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=10209