18 komentářů k článku Výsledky: Technologie na českém webu:

  1. Martin ZemanAutor příspěvku

   Re: React
   Výsledky dost ovlivnilo to, že bylo málo odpovědí a to, že jQuery už spousta lidí bere jako samozřejmost.

 1. none_

  Bylo u Javascriptu jasne receno, ze se musi jedna o server side technologii? Jinak Javascript ziskava trochu nepravem body i za aplikace, kde je vice, ci mene pouzit jen na frontend. Rekl bych, ze dnes jiz temer kazdy web ma urcite procento javascriptu, ale nemyslim si, ze by tak rychle dohnal PHP, ktere ma pred nim par let naskoku.

  No ale vzorek je dost omezeny, takze pruzkum asi nema zadnou vypovidajici hodnotu.

  1. Martin ZemanAutor příspěvku

   Re: Javascript
   Uznávám, že vzorek dat byl dost malý, ale s tím moc nezmůžu. Snaha o šíření byla, ale když člověk nechce, tak ho nebudu nutit.

   Ano, bylo řečeno, že se jedná o server side technologii. Pokud ale někdo udělá single page, tak server side nemá a i tak udělá excelentní dílo. Nakonec jsem se rozhodl zachovat i ne-server side frameworky, protože v dnešní době hrají dost významnou roli.

   Uvidíme, co se dozvíme z dalšího průzkumu. ;)

 2. martin.sura

  Nesouhlasim
  I přes relativně malé množství sesbíraných výsledků se tu sešla celkem slušná sbírka zajímavých dat k analýze“.

  Nesouhlasim. Podle mě z tak malého vzorku dat nelze vyvozovat žádné závěry.

  Nadpis mi přijde bulvární – změnil bych ho na „Vysledky použití technologí čtenářů zdrojáku“.

 3. David

  Vim minimalne o 10 pomerne velkych firmach ktere v Jave delaji web aplikace. Takove data jsou pro jakoukoliv statistiku uplne k nicemu.

  1. Martin ZemanAutor příspěvku

   Re:
   Souhlasím, že data jsou zavádějící, ale pracoval jsem s daty, která se mi sešla.
   Data která nemám, jsem logicky nemohl zapracovat.

 4. Martin ZemanAutor příspěvku

  Omluva
  Ano, vím, že článek nesplňuje očekávání každého. Kdyby se průzkum dělal u nějaké placené firmy, která by obešla každou osobu a firmu zapsanou v ARESu a která má něco společného s weby, tak by výsledky byly na úplně jiné úrovni. Bohužel nemám zbytečné desetitisíce až statisíce na průzkum, který byl původně jen pro mé osobní účely. Jako zdroj jsem tudíž využil jen sílu sociálních sítí a serveru Zdroják.cz.

  Nedokáži si představit, jak si někdo představuje „nezaujatý průzkum“. Přeci jen, každý je nějak zaujatý. Pokud má někdo rád PHP, tak všude používá PHP. To, že má někde jeden web, který běží na NodeJS už pro něj není tak důležité. Pochopil bych, kdybych formulář šířil jen za pomoci nějakého PHP fóra, ale to se nestalo.

  Ke konci roku je v plánu druhý průzkum, který by měl být šířený jiným způsobem, ale ani toto druhé kolo nezaručí, že komunita, která má ráda PHP bude hlasovat i pro jiné technologie, než jen pro to „jejich“.

  Pokud máte někdo nějaký nápad, jak onen průzkum udělat „lépe“, ozvěte se. Moc rád si nechám poradit a celý průzkum udělám „správně“.

  Všem se tedy omlouvám, že jsem si dovolil vypustit do světa výstup, který má takto nekvalitní data, která jsou vlastně lživá a nepoužitelná.


  S pozdravem

  Martin Zeman (Zemistr)

  Vývojáři sobě
  Česká Symfony komunita

  1. to je jedno

   Re: Omluva
   V zasade nikdo neresi ani tak jak to udelat lepe nebo pohnutky ktere autora vedly. Jde o ten nadpis. Jde o to, ze zkratka a jednoduse neni pravda, ze pruzkum reflektuje „cesky internet“. 170 respondentu nelze povazovat za reprezentativni vzorek „ceskeho internetu“.

 5. Marek Sirkovský

  Sorry
  Takovéto články jsou jeden z důvodů, proč sleduji zdroják jen velmi sporadicky. Škoda…..

 6. hurvajs

  Krásný příklad toho, jaká je statistika vlastně pavěda k ničemu. Na základě 170 hlasů řekneme, že je nejpoužívanější PHP a Nette :-D

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=18241