10 komentářů k článku Ušetřete spoustu času při front-end vývoji:

 1. Dan

  Super článek. Hlavní nevýhodou libsass je, že zatím (a kdo ví jak to bude dále), nepodporuje .sass syntaxi (odsazovanou), ale pouze .scss (standardní složené závorky). To je pro spoustu lidí pořád dost velký problém. Je to o rozhodnutí, jetli chci dál používat sass syntaxi (pro mě větší přehlednost) nebo přejít na scss (rychlejší generování).

  1. Lukas Vorlicek

   Re:
   Beta podpora .sass syntaxe je od verze 2.0.

   Me znemoznuje pouziti na stavajicich projektech nefunkcni popora @extend a dle zprav vyvojaru se toto asi jeste delsi cas nezmeni.

   Porovnaval jsem generovane soubory z klasicke a libsass verze, docela se lisi, celkove mi to prijde jeste v dost experimentalnim stavu, viz issues na githubu, jinak rychlost je skvela!

   1. Dan

    Re:
    O tom @extend jsem ani nevěděl, to je další důvod proč si ještě chvilku počkat. Řekl bych, že libsass je zatím jediná rozumná cesta, kudy by měl jít vývoj sassu…

   2. Roman KlosAutor příspěvku

    Re:
    V našem prostředí @extend funguje bez problémů. Využíváme je se silent classama a co jsem teď koukal do vygenerovaného CSS souboru, tak to vypadá i korektně. Je možné, když koukám na issues na Github, že v některých případech to může způsobit nějakou neplechu. Jinak s experimentálním stavem souhlasím, ale zatím rychlost u nás vyhrává :-)

    Každopádně dík za feedback!

    1. martindrzka

     Re:
     Nám nefungují právě extendovaný placeholdery. Jedeme na Gulpu (gulp-sass). Doufám, že s další verzí přijde řešení, protože evidentně nejsme sami. https://twitter.com/hcatlin/status/503576920764985345 Ale to obrovský zrychlení (u nás z 20s -> 1,5s) byl sakra důvod proč zatím placeholdery vypustit a pevně doufat, že to do nazaení do produkce dají do kupy.

  1. Roman KlosAutor příspěvku

   Re:
   Autoprefixer je 100% lepší volba. My jsme zvolili tento způsob, protože jsme předtím používali Compass a měli tam mnoho použitých mixinů (border-radius apod.)

   Takže také doporučuji autoprefixer :-)

 2. Jiří Hauser

  LESS
  Doba kompilace sassu byl hlavní důvod, proč jsem se nakonec po testování obou preprocesorů na různých projektech rozhodl pro less. Na srovnatelně velkém projektu se mi less + autoprefixer + concat souborů provede do 3s zatímco na sassu to bylo za 10 – 15s.

  Na libsass jsem koukal a odradilo mě právě zpoždění novinek a funkcí za klasickým sassem.

  1. Roman KlosAutor příspěvku

   Re: LESS
   Dík za sdílení zkušeností! My ve firmě používáme Foundation, takže proto jsme se rozhodli pro SASS.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=13059