16 komentářů k článku Symfony po krůčkách – ušli jsme pořádný kus:

 1. Jarda

  Symfony neznám, a nikdy jsem nepoužíval, ale pokaždé když jsem se někde podíval na jakýkoliv tutoriál, tak se to jen hemžilo Bundly.

  V tomto seriálu (pokud si vybavuji správně) se Bundle nepoužil ani jednou. A já teď nevím proč. Nevím co to Bundle je, ale myslel jsem, že je to nějaká důležitá věc v Symfony. Podle toho seriálu je Symfony jen seznam užitečných knihoven jako Twig a HTTP fundamentalista a další. Takže Jsem z toho celý zmatený a nevím co si mám o Symfony myslet. Je Bundle nějaká zastaralá věc, která se v nových verzích už nepoužívá?

  1. Martin Hasoň

   Re:
   Ahoj. Bundle není zastaralá věc. Bundle je způsob, jak všechny užitečné knihovny začlenit do full-stack Symfony aplikace. V bundle jsou konfigurační soubory, šablony, překlady atd. V tomto seriálu jsme jednotlivé třídy z knihoven museli sami poskládat a objekty nakonfigurovat. Nic z toho v Symfony aplikaci dělat nemusíš, už je vše správně provázáno a nakonfigurováno, právě díky bundlům.

   1. lenoch

    Re:
    Díky za seriál. Takže bundle je něco jako plugin? A ještě by mě zajímalo, co znamená tajemná zkratka „Acme“.

    1. Martin Hasoň

     Re:
     Acme je název fiktivní společnosti. Každý kód by měl být umístěn v jmenném prostoru, který označuje tvůrce, název firmy. Proto existují balíčky KnpMenuBundle (firma KNP Labs), SensioFrameworkExtraBundle (firma Sensio) atd. V demo aplikacích se jako název společnosti používá Acme.

 2. Karel

  Potřebuju nakopnout
  Může mi někdo vysvětlit to neustále oslovování čtenáře? Ty ses naučil, už víš, můžeš se stát … Do náborové akce pro armádu je to asi super ale v odborných článcích jsem to zatím viděl jen u Symfony komunity. Uvede mě někdo do obrazu?

  1. Tomáš VotrubaAutor příspěvku

   Re: Potřebuju nakopnout
   To je tykání. Ber to jako brandový rukopis.
   Odborné články chceme dostat i k těm lidem, které odbornost odradí nebo unudí.

 3. EdaCZ

  Zdar.

  Nejdřív malá jazyková drobnost: http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=dorazte – slovo „doražte“ neexistuje, správně je „dorazte“.

  A co by mne zajímalo a o čem bych si tady rád přečetl? Je to docela jednoduché :-) Dost dlouho už dělám v Nette a přijde mi to super, ale zároveň jsem otevřený novým věcem. Znám pár částí Symfony, ale ne jako celek. A strašně by mne zajímalo, v čem je Symfony lepší než Nette. Co mne donutí jako vývojáře používat Symfony místo Nette? A nemyslím to nijak sarkasticky nebo zle. Jen jsem prostě zvědavý. Hejtů lidí od Nette, co má Nette pořešené líp než Symfony, jsem už zaregistroval dost, ale opačně moc ne. Co je killer-featura Symfony? Vím, že dost lidí má obavu o budoucnost Nette, ale jen kvůli tomu já s osobními projekty určitě přecházet nebudu. Věřím tomu, že David to nikdy úplně nezapíchne. Co by mne ale na Symfony mělo upoutat z technologického hlediska? Co se mi bude dělat v Symfony líp než v Nette? Co mi v Symfony bude šetřit čas oproti Nette? Zatím jsem na to nikde ucelenou odpověď nenašel.

  1. Martin Hasoň

   Re:
   Ahoj.

   Těší mě, že Symfony komunita méně hejtuje. Žádnou killer-featuru nezmíním, protože jsem zjistil, že co je skvělé pro programátora v Symfony nemusí vůbec uživatel Nette docenit a naopak. Pokud hledáš úsporu času, tak tu Symfony nabízí. Díky velké komunitě existuje spousta kvalitních bundlů. Například tvorba administrace je s balíčkem https://github.com/javiereguiluz/EasyAdminBundle na pár minut.

  2. Tomáš VotrubaAutor příspěvku

   Re: Proč Symfony? Pojďme se potkat
   Ahoj Edo, tvůj dotaz na osobní setkání. Nejde to vysvětlit v pár řádcích na internetu. Každý člověk je jiný a neznám tě, takže bych ti mohl vysvětlit svůj pohled, ale tvůj může být úplně jiný.

   Rád se s tebou potkám a pokecám. Zvu tě v Praze na oběd.

   1. Jarda

    Re: Proč Symfony? Pojďme se potkat
    Ale mně by to taky zajímalo, a určitě spoustu dalších lidí, nejenom Edu.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=18160