11 komentářů k článku Raspberry Pi 2 a Windows 10 IoT Core:

 1. DawidFerenczy

  Grafické prostředí a spotřeba
  Jen dvě drobná poznámky: grafické uživatelské prostředí (neboli grafický shell) mají linuxové distribuce jen, když si jej uživatel nainstaluje, rozhodně to není integrální součást Linuxu. Hrál jsem si na Raspberry Pi i s grafickým shellem, ale jinak jej provozuji bez něj.

  A k energetické náročnosti – těch 3 až 5 W snad není zase tak moc. Smartphony mají řádově větší spotřebu a myslím, že je nikdo neprovozuje s prodlužkou ze zásuvky ;) Rozhodně Raspberry Pi (a podobné klony) mají ze všech mikro-počítačových platforem nejmenší spotřebu. Pokud je to stále moc, používá se většinou Arduino, příp. ještě menší SoC, ale to už je samozřejmě jinde s výkonem a možnostmi.

  1. vaclav.sir

   Re: Grafické prostředí a spotřeba
   Řádově? Můj smartphone má baterku s kapacitou v jednotkách watt-hodin. Kdyby měl řádově větší spotřebu, než jednotky wattů, to by moc dlouho nevydržel…

   1. sýrař

    Re: Grafické prostředí a spotřeba
    Chtělo by se to maličko doučit z fyziky. Případně základů elektrotechniky. A pak až mluvit.

 2. Zephir

  Re: Grafické prostředí a spotřeba
  Co je to za XXXX odpověď? Buďto máte nějakou konkrétní námitku, nebo si skovte podobný pindy na koledu.

 3. Kaacz

  Re: Grafické prostředí a spotřeba
  @Zephir: A to bylo na koho? Buď tu kulhá řazení příspěvků .. nebo nechápu. Prvotní příspěvek je konkrétní až dost ..

 4. Kaacz

  Re: Grafické prostředí a spotřeba
  @vaclav.sir: smartfoun má kapacitu v Ah ne Wh. Li-Pol baterie mají 3.7V.
  Pravdou je, že při odběru 4W a standardní baterii ~3000mAh .. by R-pi nejelo ani 3 hodiny .. :)
  Smartfouny jsou i při větším výkonu úspornější než R-pi. Pokud makají a nemají zapnutý displej.

 5. Kaacz

  Re: Grafické prostředí a spotřeba
  @DawidFerenczy: ne, smartfouny nemají řádově větší spotřebu. Ba naopak. Na smartfoun baterce vám R-pi nevydrží ani 4 hodiny. A už vůbec na R-pi neuděláte nízkou spotřebu jako umí Linux smartfoun v idle šetřícím režimu (nic není zcela zastaveno! Multitask Linux) – 9mA při 3.7V = 0.0333W! jako udělá Nokia N9 (ano, je to jen jednojádro. Na BB-Z30 s dualcore 1.6GHz se v šetřícím běžícím režimu dostanu na 16mA =0.06W. Tak kde je s příkonem R-pi?? To je sakra skoro o 2 řády .. a opačně než tvrdíte. :)

 6. Milan

  Programátoři s páječkou :D
  Pánové, co to plancete, že kapacita akumulátoru se neudává ve Wh (watt-hodina). Právě Wh je jediný relevantní údaj o tom, kolik se do akumulátoru vleze energie. Ah udávají údaj kolik ampérů může akumulátor dodat během jedné hodiny. Ale co když má ten akumulátor 11,1V a ne jenom 3,7V? Ah jsou relevantní údaj pro max vybíjecí proud a max nabíjecí proud a slouží JEN A POUZE PRO VÝPOČET KAPACITY.

  A chtěl bych vidět smartphone, který žere 5W. Klasický akumulátor 2000mAh má 7,4Wh -> 5W smartphone by ten akumulátor vybil za hodinu a půl. I kdyby mělo RPi spotřebu jenom 1W, stále je nepoužitelné při provozu na akumulátory – ledaže byste ho používali jako mobil, ale to je trochu nepraktické, vzhledem k tomu, že RPi je předurčeno pro Embedded systémy.

 7. Petr Umlauf

  pouziti Raspberry jako informacni kiosek nebo bankomat
  Dobry den.
  Zaujal me vas nazor na pouziti Raspi jako informacniho kiosku nebo bankomatu. Nerozumim vyhody pouziti, kdyz pro zobrazeni potrebuji jeste jedno zarizeni s grafickym vystupem, ktere by pres web zobrazilo vystup z aplikace nahrane na raspi v windows 10…. ?
  diky za odpoved.

  Petr

  1. Štěpán BechynskýAutor příspěvku

   Re: pouziti Raspberry jako informacni kiosek nebo bankomat
   Grafickou aplikaci můžete provozovat přímo na Raspberry Pi s Windows 10 IoT Core a připojit přes HDMI na obrazovku.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=14831