Dokazatelná bezpečnost, React+TypeScript a Máte na víc – toť první nahrávky z Devel.cz 2018

Záznamy tří přednášek z proběhlé konference Devel.cz 2018.

Předminulý víkend proběhla vývojářská konference Devel.cz 2018 a nyní jsou k dispozici záznamy tří jejích přednášek.

Jakub Vrána: Dokazatelná bezpečnost

Jakub pracuje již několik let v Googlu a zabývá se bezpečností. Ukázal nám, jak v Googlu předcházejí bezpečnostním chybám.

Anotace: V Google píšeme kód tak, aby se o něm dalo dokázat, že není náchylný k XSS a několika dalším útokům. Přednáška ukazuje, jak navrhujeme bezpečná API, konvertujeme na ně starý kód a vynucujeme, aby nebezpečná API nikdo nemohl použít. Děláme to kombinací pravidel kompilace kódu a nutnosti schválení některých změn bezpečnostním expertem. Většina použitých nástrojů je open-source (Bazel, Closure Templates, Closure Compiler) a dá se použít i mimo Google.


Martin Hochel: From Zero to Hero in 20 minutes with React and TypeScript

Martin předvedl live kóding, ve kterém ukázal sílu kombinace Reactu a TypeScriptu. A je na co se dívat.

Anotace: Robustní webové aplikace? Funkcionální přístup? Typovej JavaScript? Libové psaní testů? Martin je Google Developer Expert na webové technologie a během 20 minut nám zodpoví všechny výše uvedené otázky.


Jakub Nešetřil: Máte na víc než si myslíte!

Jakub pracuje po prodeji Apiary aktuálně v Oraclu a ve své motivační přednášce nám ukázal, jak můžou vývojáři zlepšit demokracii naší republiky. Navázal tak na loňskou přednášku Michala Bláhy o vzniku Hlídače státu.

Anotace: Všichni, kdo tu dnes sedíme na Develu, máme historicky unikátní příležitost a štěstí pracovat v odvětví, kde jeden člověk může ovlivnit tisíce, miliony a dokonce i miliardy lidí. Krátké zamyšlení nad tím, co to znamená, čím mne nakazilo Silicon Valley a co s tím.


Záznamy dalších přednášek budou postupně přibývat na slideslive.com. Budou veřejně dostupné.

Fotky z akce můžete najít na twitteru. Dva účastníci pořídili veřejné poznámky z přednášek.

Komentáře: 1

Přehled komentářů

Oldisy3
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=21509