5 komentářů k článku Jak si zorganizovat CSS u responzivních projektů:

 1. rastakajakwanna

  Byvalo to jednodussi
  Po přečtení si trochu zoufám. Je to výborný a informativní článek, o tom žádná! Ale cesta, kterou se ubírá css je taková… nepadne mi. Často mi příjde, že includování mnoha souborů je neskutečně nepřehledné a člověk se nakonec bez dobrého ide neobejde. Tam, kde dříve vítězila smysluplná jednoduchost, přímočarost, (kazená pro IE browsery), tam se nyní objevuje tahle souborová onanie.
  Tohle už není svět pro mého typu tvory,
  zalezu zas do své nory.

  1. Martin MichálekAutor příspěvku

   Re: Byvalo to jednodussi
   Onanie… neonanie… I ona má své objektivní důvody a výhody. :-)

   Před šesti lety bych byl první kdo by objaloval přímočarou a deklarativní podobu CSS. Jak ale píšu v článku — od chvíli kdy člověk napíše první responzivní web, je to dále neudržitelné.

  2. Jirka Kosek

   Re: Byvalo to jednodussi
   Jak si styly rozdělíte do souborů je čistě vaše věc, pořád lze vše psát do jednoho souboru. Zda to je přehlednější je otázka spíše osobních preferencí.

   1. Tomáš Srb

    Re: Byvalo to jednodussi
    Bývalo – například náš základní stylesheet měl něco kolem 3000 řádek, přičemž zhruba co řádek to selektor a hodnoty. Pak to dostala firma k přestylování… a vrátila cca 4500 řádek. A to se o responzivitě nedalo mluvit, kvůli jejímu zavedení přibyl další cca 500 řádkový .less soubor. Teď další pravidla přidáváme do samostatných souborů, aby v tom byl aspoň trochu pořádek. Do firebugu máme plugin, který dokáže poznat z kterého souboru a řádku je zkoumané pravidlo. Aby to bylo ještě o něco složitější, tak se z těch stylesheetů skládají tři hlavní designy a tři vedlejší…

    1. Pavel

     Re: Byvalo to jednodussi
     No je to tak, pokaždé když mi přijde koder na pohovor tak se ho zeptám jak a v čem pracuje. Většinou to je less, bohužel pro daného kodera, on nezná jednoduchost a samotné použití CSS a tak se stane že díky tomu jeho kód je na 4500, naprosto nesjednocenný a je vidět že daný kolega v budoucnosti chce jen šetřit čas psaním díky lessu ale o efektivitě kódu se v tomto případě nedá mluvit.
     Například správná struktura a správné pojmenování s budoucím overridem nad použitým kódem mi zabere méně času pro zpracování než jeho s lesem
     A následují vlastně ty responsivnosti, když je kód čistý a koder věděl co udělal vytvořil si gril, tak přeci responsivnost ve výsledku je opět jen o verzi dem, pokud koder tedy nedělá mobile First, což podle mého pohledu je stejně utopie.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=13944