Komentáře k článku

Nástroje k testování regulárních výrazů

Krátký příspěvek nejen o tom, jak regulární výrazy testovat. Ukážeme vám šest nástrojů, které se k tomu hodí: REGex TESTER, RegExp.cz, Online Regular Expression Tester, Regex Coach, rozšíření Tester regulárních výrazů a Expresso 3.0. Předvedeme, jak je používat a podle jakých kritérií si vybrat ty správné.

Zpět na článek

26 komentářů k článku Nástroje k testování regulárních výrazů:

 1. slady

  nechápu proč testovat
  > V kódu webových aplikací se regulární výrazy zpravidla vyskytují v množstvím větším než malém

  Při vývoji webových aplikací jsem ještě nikdy nenarazil na regulární výrazy.

  To bude tím, že vyvíjíme v něčem pořádném a ne v PHP. :-D

  1. benzin

   Re: nechápu proč testovat
   Nemyslim, ze to bude tim. Spis bych sazel na to ze nemate regularni vyrazy v krvi. Ja sem je taky dlouha leta nepouzival, nicmene ted to chapu spis jako handicap, protoze zbehlost v regularech muze v nekterych oblastech praci hodne usnadnit.

   P.S.: Vyvijim v Jave

   1. slady

    Re: nechápu proč testovat
    Zlatý citát (jak z Programátorských poklesků):

    "Měli jsme problém. Pokusili jsme se ho vyřešit regulárním výrazem. Teď máme dva problémy."

    Ale teď aspoň trochu vážně: regulární výrazy opravdu nemám moc v krvi. Naposledy jsem je používal tak před deseti lety, když jsem v Perlu hromadně zpracovával nějaké konfiguráky. (Mimochodem, od té doby nemám rád ani Perl ani regexpy.) Od té doby řeším jiné úkoly, takže se s regexpy už ani nepotkám, protože v tom co dělám, mi rozhodně nemůžou pomoct.

    Ve svém komentáři jsem se pozastavil nad tím, proč by se ve webové aplikaci měly používat regexpy, navíc když už to spousta frameworků řeší za nás (např. ověření data narození). Ruku na srdce, v téhle oblasti jsem regexp ještě nepotkal.

  2. Anonym

   Re: nechápu proč testovat
   To predsa nema nic spolocne s pouzitym jazykom ale s tym, aky typ aplikacii si robil.

  3. Michal

   Re: nechápu proč testovat
   A co je to za zázračnou technologii? Mimochodem já si svůj programátorský život bez regexů nedokážu představit. Používám je v Pythonu neustále, v Javě a v Javascriptu hodně často (např. validace datumů, mailů, čísel OP, IČ, rozparsrování názvu a major/minor verze prohlížeče… Prostě hodně.

   1. slady

    Re: nechápu proč testovat
    Parsovat rodné číslo nebo identifikační číslo organizace, to ještě chápu, ale proč by ještě dneska někdo ručně testoval platnost data v Javě nebo JavaScriptu? To si snad snad ze mě děláte srandu! Existují spousty webových frameworků, které to za mě udělají bezpracně, jako mávnutím kouzelného proutku. Tak proč to ručně ověřovat na serveru nebo na klientu?

 2. Anonym

  Kodos
  Ja pouzivam kodos, ale idem vyskusat ten co vie robit step by step.
  Kodos je fajn, len mi vadi ze testovanie bezi v hlavnom therate, takze niektore zle vyrazy dokazu vytuhnut celu aplikaciu ktoru treba potom uz len killnut.

  1. Leinad

   Re: Regex Coach
   U mě se moc dlouho neohřál… V době, kdy jsem ho potřeboval, jsem po něm požadoval, aby pracoval s azbukou a on psal místo toho nějaké nesmyslné znaky…

 3. Anonym

  RegexBuddy
  Pouzivam regexbudy, sice je to jenom trial, ale stoji to fakt za to. Ma templaty pro nekolik jazyku, takze staci jen copy&paste. Umi nahrazovat a hledat v souborech, je to proste to nejlepsi co jsem zatim videl.

  1. mkxx

   Re: RegexBuddy
   Mohu se jedině přimluvit za RegexBuddy.

   Umí několik "regex-flavors", takže je možné psát regulérní výraz jak pro PHP (preg/ereg), tak pro JavaScript, MS.NET, atd. Po přepnutí zvýrazní červeně nepodporované funkce tou či danou implementací.

   Ke všemu obsahuje docela hezký debugger (ano!) regulérních výrazů, takže je možné vidět, jak moc je náročný backtracking a co se děje v každém kroku na každé pozici. A to ani nemluvím o skvěle zpracované nápovědě popisující i jednotlivé "fíčury" regulérních výrazů vč. dopadu na výkonnost výsledného řetězce.

   1. meap

    Re: RegexBuddy
    Souhlasím. Velice dlouho jsem hledal ideální nástroj a RegexBuddy jsem záměrně ignoroval, protože jsem si říkal, že tak vývojářsky základní věc bude mít určitě kvalitní nástroj z řad open source nebo tak.

    Nakonec jsem si RegexBuddy zakoupil, protože prostě nic lepšího není.

 4. gary_dEEN

  Jaký na linuxu? KRegExpEditor?
  Oblíbil jsem si KRegExpEditor, nemaje nic lepšího. Jaký nástroj používáte na Linuxu?

 5. Logik

  Nestranný autor
  A že uhádnu, který „regulární jazyk“ má autor radši?


  PREG (Perl like, někdy Perl-compatible) regulární výrazy, které jsou o něco složitější,
  ale mnohem výkonnější, rychlejší a mají širší uplatnění

  Rychlost jazyků jako takovejch bude stejná, nanejvejš bohatší PCRE budou díky bohatším možnostem pomalejší. Že nejběžnější implementace PCRE možná je rychlejší než nejběžnější implementace POSIXovejch regexpů je možný, ale to je trochu něco jinýho než co autor tvrdí…

 6. myf

  regexpal
  http://regexpal.com/ – JS s menším rozšířením, s obarvováním syntaxe, bohužel bez analýzy submatchů. Dělal kluk který momentálně píše o regexpech knížku s autorem Regex Buddy pro o'Reillyho :)

 7. kahy

  zvetseni poli v REGex TESTER
  Jenom mala poznamka k REGex TESTER (prvni v testu).V hodnoceni bylo ze pole pro zadani vyrazu jsou prilis mala. Tyto pole je mozne libovolne zvetsit (naprave strane je pro to ovladaci prvek)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=2946