7 komentářů k článku Jak jsem se (ne)stal front-end vývojářem:

 1. Zdenek

  Bylo to tak narocne?
  Zajimalo by mne, proc takova zmena je tak narocna na cas a hlavne schopnosti?

  Citis porad nevýhodu, ze nemas vystudovany IT?
  Myslis si, ze lidi, kteri maji IT background, jsou na tom lepe?

  1. Jarda

   Re: Bylo to tak narocne?
   Cca před 3mi lety jsem udělla podobnou změnu… Teď si říkám – proč jen jsem to neudělal dříve…
   Dostal jsem se k zajímavým projektům a někteří lidé vůbec netuší, že nemám vystudované IT… Co se týče znalostí? Člověk se musí pořád něco učit, ale nepřipadá mi, že bych odváděl horší práci, než lidi, kteří mají IT vystudované…

   1. Venda

    Re: Bylo to tak narocne?
    V naší nejmenované firmě jsou těmi top lidmi na kterých celé IT stojí obyčejní středoškoláci bez titulu, jež střední studovali v době, kdy v Čechách ještě o IT nikdo skoro nic nevěděl. Stačilo aby je jen bavily výzvy a měli trochu inteligence, logické myšlení se širokým záběrem, často selský rozum a to své nadšení do nových věcí. Je to jen o chuti, trošku o objevování, o kolezích, částečně o štěstí, ale především o praxi. Školy do IT moc nepřinášejí, pokud tedy nepočítám doktorské programy na těch lepších VŠ, kde to je o grantech a vysoké koncentraci inteligence a zapáleného týmu.

 2. Michal

  Hezký článek, díky
  Díky za postřehy ze života začínajícího programátora! Napsáno čtivě, dostatečně obsáhle a hlavně jde o reálné zážitky. To se dnes ve světě povrchních a odněkud opsaných plků moc nevidí.

 3. Vlasta

  Ahoj, díky za skvělý článek! Musím říct, že pro mě je to neskutečně bolestivé a frustrující, celý ten začátek. Už půl roku se plácám v základních konstrukcích (studuji k tomu vysokou školu úplně jiného zaměření) a bojím se, že jsem beznadějný případ. Jakmile mám vymyslet nějaký komplexní program, jsem úplně ztracená.
  Přítel měl podobnou cestu jako ty – zkrátka si jednoho dne sedl a rok nebo dva poté (také mezi tím pracoval na půl úvazku) ho zaměstnali jako vývojáře. Měl své momenty dole i nahoře, ale nakonec se dokázal někam posunout – a třeba moje problémy s chápáním OOP dnes nedokáže úplně pochopit, protože to jsou pro něj už naprosté základy. Celou dobu tohoto jeho procesu učení a úspěchu jsem prožívala s ním, a ačkoliv by mi to mohlo být dobrou inspirací, že i já bych to mohla zvládnout, bojím se a cítím se strašně nejistě. Ale rozhodně to nechci vzdávat. :-)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=23385