Komentáře k článku

Flash: Webová Peer-to-Peer aplikace

Flash není jen animace, reklamy, Flex, reklamy, video a reklamy. Flash player v sobě obsahuje věci, které byste pravděpodobně nečekali, jako je podpora P2P. Ta je ve Flashi od roku 2008 a lze ji použít ve webových aplikacích, kde může ušetřit obrovské množství přenesených dat, a to nejen při streamování videa.

Zpět na článek

17 komentářů k článku Flash: Webová Peer-to-Peer aplikace:

 1. Tom5

  Odolnost vůči NATům

  Jak moc je tato implementace odolná vůči různým scénářům uživatelů a NATů.
  Dík.

 2. none_

  Článek

  Zajímavý článek. Moc díky. Ať si, kdo chce, co chce, říká, já mám tenhle seriál rád.:) Doufám, že budou další články…

 3. Tom5

  Bezpečnost

  Nikdy jsem v ActionScriptu nedělal a tím spíš neznám interně ani Flash, tak omluvte základní dotaz. Navíc asi předbíhám díl (pokud bude, budu rád).

  Záměrně se budu z důvodu větší obecnosti odkazovat na Flash plugin, nikoli na ActionScript jako jazyk.
  Myslel jsem, že TCP spojení Flash navazuje skrz sockety/deskriptory web browseru (kvůli bezpečnosti, nastavení proxy apod.) Je to tak nebo není? (Tím myslím bez ohledu na API v ActionScriptu.)

  Jak je to s UDP resp. RTMFP? Jak definuje Flash omezení na UDP spojení, aby se mi nekontrolovaně nenavazovala spojení v lokální síti? Četl jsem, že zatím v ActionScriptu není API pro obecný UDP socket. Jak je to ale s Flashem jako interpreterem SWF? Je to spíš v rovině, že nikdo neví (nemyslím to jako výtku)?

  1. Tom KrchaAutor příspěvku

   Re: Bezpečnost

   Zaklady programovani v ActionScriptu a Flexu jsme probrali zde: http://zdrojak.root.cz/clanky/flex-4-zaciname/

   S tim druhym dotazem ohledne dotazu TCP: Nemuzu na 100% potvrdit, ale patrne ano. Flash jako plugin vyuziva API browseru pro vetsinu operaci. V pripade Safari NPAPI.

   Co se tyce sirsi podpory UDP, tak ta je z bezpecnostnich duvodu pouze v ramci AIR 2.0. Pomoci tridy ServerSocket si tak muzete vytvaret vlastni servery, naslouchat na socketu a to TCP i UDP.

   Urcite se k tomuto tematu dostaneme v budoucnu i zde v clancich. Zatim vas odkazu zde:
   http://labs.adobe.com/technologies/air2/

   1. Tom5

    Re: Bezpečnost

    Díky. Myslel jsem UDP v kontextu RTMFP. Získá potenciální autor vhodně vytvořeného flash objektu seznam lokálních IP adres strojů, které jsou online? (např. z rychlosti a stavu odpovědi volání RTMFP API)

    Lze vhodným nastavením celého flash pluginu (nezávisle na objektu) omezit datové toky RTMFP?

    1. pas2007

     Re: Bezpečnost

     Ne, v RTMFP API se IP adresy nikde vůbec neobjevují.

     V konfiguraci Flash Playeru se dá RTMFP úplně vypnout nebo nastavit TURN proxy, ale jestli nějak víc konfigurovat, to nevím, aspoň tedy v momentálně zdokumentovaných nastaveních nic není.

     1. Tom KrchaAutor příspěvku

      Re: Bezpečnost

      Kazdopadne clovek musi souhlasit s tim, ze bude odesilat nejaky packety. Neodesila cely stream, jen casti, ktere se pak skladaji dohromady podle tabulky.

  2. pas2007

   Re: Bezpečnost

   K tomu TCP: Ano, requesty z Flashe se zobrazují např. ve Firebugu, takže přes browser jdou. Ale určitě má Flash Player tu funkčnost i sám o sobě, může běžet samostatně, jako AIR, na mobilech to je také kdovíjak… asi se to nedá jednoznačně říct, ostatně jako u každé crossplatformní černé skříňky.

 4. Tom5

  Adobe Stratus jako produkt

  Je dostupný rendezvous server jako produkt nebo jen jako služba? Jak vypadá budoucnost?

  Adobe Stratus je potřeba nejen k vygenerování fingerprintu, ale i pro asistenci při vlastním navazování spojení? Nebo asistuje Flash Media Server?

  1. pas2007

   Re: Adobe Stratus jako produkt

   Stratus asistuje i při vlastním navazování spojení, žádný jiný server není potřeba. Jeho budoucnost by mě taky zajímala… Prý to je experimentální služba, která nikdy nebude samostatným produktem (asi je třeba počítat s tím, že ho kdykoliv můžou vypnout). Rendezvous funkčnost bude zakomponována do serverů (FMS) a služeb (LCCS) od Adobe a doufejme, že i do alternativních produktů, i když protokol RTMFP zatím ještě nebyl oficiálně otevřen, nebo se pletu, Tome?

   1. Tom KrchaAutor příspěvku

    Re: Adobe Stratus jako produkt

    Experimentalni sluzba zni prilis laboratorne. To spravne slovo je emerging technology, cili neco co vznika, na cem se prace a testuje. Stratus bude vzdy Beta a budou se na nem zkouset budouci Flash Media technologie a moznosti. Adobe negarantuje jeho uptime a stabilitu.

    Pokud clovek chce garanci je potreba jit do LCCS (LiveCycle Collaboration Service), pripadne do budouci verze FMS.

    Samozrejme pro vetsinu standardnich nekritickych aplikaci je Stratus k dispozici pro nekomercni ucely. Pokud jej chcete pouzit pro komercni ucely, napiste mi mail (tomkr zavinac adobe.com) a muzeme o teto moznosti diskutovat.

 5. jobas

  videokonference

  Zdravim,
  bohuzel jsem se k clanku dostal az ted, tak uz asi ani necekam ze by mi nekdo odpovedel:-(…

  Stejne to zkusim. Mohl by mi nekdo rict nejaky priklad flashove zalozene videokonference pracujici na principu peer-to-peer? (nejlepe open source) Hledanim jsem stravil nekolik dni a nic jsem nenasel, ale mozna jsem hledal spatne…

  Diky moc:-)…
  MJ

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3194