Komentáře k článku

Dart – Futures

Webový vývojár dennodenne pracuje s ajaxovými requestami, callbackmi, obsluhovaním eventov. Neblokujúce API je v Javascripte štandardom, no nie je vždy úplne najpohodlnejšie používať ho. Dart rieši asynchrónne operácie pomocou Futures.

Zpět na článek

6 komentářů k článku Dart – Futures:

 1. Pavel Dvořák

  Trochu kritiky
  Nelíbí se mi, že již v pátém díle seriálu je rozebrán obvyklý, ale krkolomný a zákeřný problém pro nováčky, aniž by čtenářům byly komplexně představeny základní principy jazyka. Byť jsou celkem podobné s klasickou céčkovou syntaxí, musí mít také nějaká specifika, přece to není jenom kompilátor C do JavaScriptu. Víte, jak to myslím, stačí takovéty klasické podmínky, hlášky, události, práce s html objekty, větvení, časování, apod. Sice v úvodu do seriálu bylo něco málo naznačeno ohledně funkcí a proměnných a postupně jsme při vytváření hry, přemýšlení o DOMu a zkoumání AJAXových struktur prošli mnoho příkladů a ukázek kódu a napsali několik aplikací, ale to nás nenaučilo řešit vlastní problém. Jakožto člověk, který se o to zajímá a se okolo webů pohybuje už nějakou dobu, jsem samozřejmě hned po 2. článku listoval dokumentací Dartu. Ale pro nováčky to může být problém. Navíc jste první, kdo Dart v Čechách podrobně rozpracovává a protože je to docela přívětivý jazyk i k nováčkům, stálo by za to také je trochu uvést do problematiky. Osobně mě tento poslední článek ničím už nezaujal a zdá se, že teď už budu muset spoléhat jen a jen na dokumentaci v angličtině, protože po dnešním článku si nejsem jist, budou-li mi další díly vůbec k něčemu, byť jsem úvod do jazyka doslova hltal. První články jsem si pročítal znovu a znovu, ale základní syntaxi a právě ta zajímavá pravidla větvení jsem vyčetl opravdu pouze z ukázek, již ne však z textu. Praxí a ukázkami je to parádní seriál na nové téma, ale zapomenulo se vlastně úplně na trochu té důležité teorie, což je podle mě škoda.
  Moje hodnocení článků (jako ve škole):
  1. díl: 1
  2. díl: 1
  3. díl: 3
  4. díl: 3
  5. díl: 4

  1. Martin Hassman

   Re: Trochu kritiky
   Jak já to vidím, seriál vás dost oslovil, inspiroval a skvěle navnadil, takže jste se chopil iniciativy a vrhl se do problematiky. To je skvělé! Cíl dosažen. Mise splněna. Co mi uniká? 8-)

    1. apir

     Re: Trochu kritiky
     Podla mna tiez nema zmysel roztahovat serialy na 3 nasobnu dlzku tym, ze sa bude ucit zakladna syntax. Ovela efektivnejsie mi pride, ked sa vysvetluju hlavne specifika a celkova filozofia vyvoja.

     Mimochodom, tym, ktori chcu rychlo vstrebat zakladnu syntax Dartu odporucam tieto videa: https://www.dartlang.org/dart-tips/ . Je to pozeranie asi na hodinu a dobry doplnok k temam tohto serialu.

 2. blizz

  futures vs. await
  tie futures su tiez dost neprehladne, prirodzenejsi mi pride C#kovy await

  //C#
  var result = await webClient.DownloadStringAsync(„http://REFRESHER.SK/“);

  alebo F# – kove asynchronne workflows:

  //F#
  let! result = webClient.AsyncDownloadString „http://REFRESHER.SK/“

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=9969