Komentáře k článku

Co musíte vidět na WebExpo 2011?

Konference WebExpo se stala ve čtvrtém roce jednoznačně největší konferencí, zaměřenou na web, vývoj a webdesign, pořádanou v ČR. Už od prvního ročníku se účastní i zahraniční přednášející a jejich počet neustále roste. Pojďme se podívat na některé zajímavé hosty (nejen ze zahraničí), které byste si na WebExpu neměli nechat ujít.

Zpět na článek

11 komentářů k článku Co musíte vidět na WebExpo 2011?:

     1. Martin Malý

      Re: bez prekladu

      Podle informací, které máme k dispozici od dnešního rána, budou anglické přednášky v dev hall tlumočeny zájemcům do sluchátek; na tlumočení v dalších sálech se pracuje.

       1. mikiqex

        Re: bez prekladu

        Microsoft nabídl, že zasponzoruje tlumočení v Development Hall, do ostatních místností se překladatelé shánějí.

   1. Martin Malý

    Re: bez prekladu

    Kdepak. Všichni z IT umí perfektně anglicky číst, psát, mluvit i poslouchat. Však si všimněte, jak se celé publikum při anglické přednášce směje na těch správných místech, protože každý vtip připadá vtipný všem… ;)

   2. mikiqex

    Re: bez prekladu

    Rozumět je jedna věc, pochopit ale druhá. Troufnu si o sobě prohlásit, že anglicky umím výborně, ale pokud se učím nové věci, raději čtu text v mateřštině. Otázkou ovšem je, do jaké míry budou v angličtině vzdělávací přednášky či to bude jenom takové „povídání“. Ve druhém případě je to spíše pasivní sběr klíčových slov a názvů pro „read later“.

    Ono se stačí podívat na uplynulé přednášky – o těch v angličtině se člověk většinou dozví, jak byly skvělé a úžasné, ale nikdo v podstatě nedokáže vyjádřit, co v té přednášce vlastně bylo.

    1. Tomáš Fejfar

     Re: bez prekladu

     Vida, já naopak kvuli kreativitě překladatelů vždy vyhledávám originál. Raději nepochytit všechno, než luštit co je „zkušební a záchytný blok“ (=try/catch).

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3537