Komentáře k článku
Chcete vždy Git v cloudu, nebo ho máte raději plně pod kontrolou?

Před několika lety, když jsme v naší firmě přecházeli na Git, řešili jsme, jak ho vhodně začlenit do infrastruktury, a zvolili jsme řešení založené na softwaru Gitolite. Dnes ale máme více možností a podrobněji se podíváme na Atlasian Stash.
Soukromé repozitáře mám na svém VPS přístupné přes čisté SSH. Vzhledem k tomu, že nového přispěvatele přidávám jen zřídka, není správa vůbec náročná. Navíc se nemusím učit nic nového a práva nastavuji „klasicky“ unixově. Tato cesta mi příjde zvláště vhodná ve chvíli, kdy uživatelé mají SSH přístup tak jako tak. Velmi praktické je i použití git-shell jako login shellu těm, kterým chci umožnit jen git přístup.
Nedávno jsem chtěl vyzkoušet právě Stash (do 10 uživatelů za $10 i na vlastní stroj!). Asi po hodině, kdy jsem se snažil nainstalovat Javu a další závislosti do CentOS, jsem byl tak otráven, že jsem celou operaci přesunul na neurčito. (Ze svého okolí jsem ovšem slyšel, že instalace na Windows server je velmi jednoduchá)
Re:
Zkuste gitblit,
je to teda taky java, ale rozhodne to neni tak slozite jak popisujete a neomezuje vas nic.
Ukazka gitblit https://demo-gitblit.rhcloud.com/
Budete potrebovat javu, ale tu nemusite instalovat z repozitare. je k dispozici na java.oracle.com a http://gitblit.com/setup.html
Re:
Vypada to celkem zajimave, skoda ze nepodporuji ssh protokol.
Re:
Před časem jsem instaloval Stash shodou okolností též na CentOS a relativně v pohodě, takže vytrvat ;-)
Gitlab
a co tak skusit gitlab?
Re: Gitlab
Mame ho na seznamu hned po Stashi, cekal jsem hlavne dokonceni pluginu do Jenkinsu, ktery umoznuje kontrolu merge requestu v Gitlabu. Pripadne zkusenosti napisu ale par mesicu testovani potrva.