Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Nebojte se debuggerů JavaScriptu

Nebojte se debuggerů JavaScriptu

Zprávičky Různé

S tím, jak se objevují složitější webové aplikace, rostou i nároky na jejich ladění a hledání vzniklých chyb. Stále se ovšem setkáváme s přístupem: „Vložím tam několik alertů a snad uvidím“, který byl naposledy opodstatněný, když se používali skripty do několika desítek řádků. Přesto řada javascriptových vývojářů nepoužívá (a pravděpodobně ani neumí použít) debuggery JavaScriptu.

Článek Advanced Debugging with JavaScript na A List Apart od zaměstnanců Opera Software vám poskytne rychlý úvod do používání dnešních běžných debuggerů JavaScriptu. Až budete příště zase hledat nějakou chybu v JavaScriptu, vzpomeňte si na něj a zkuste použít debugger. Možná zjistíte, že s ním to bude rychlejší.

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
brouzdal

Ano, jenže to by taky mohlo něco vyjít v češtině.
Navíc, místo alertů stačí, vypisovat si proměnný do nějakýho okna (něco jako do mema – jsou na to i error komponenty), nebo třeba takový GMaps API má na něco podobnýho skvělou – a přitom primitivní – vlastní funkci.
V Opeře a Firefoxu je vestavěná konzola celkem OK (i když občas se z ní dozvim akorát, že nastala chyba, a prohlížeč nevypíše ani soubor, ani řádku, ani prd, ale jen adresu hlavní stránky, nazdar. hledej, šmudlo), ale nejtragičtější je situace u MSIE (bez pluginů), tam se z výpisu chyby nedozvim prakticky vůbec nic, resp. hlavně KDE ta chyba nastala, často: řádka č. 1, což je většinou evidentní nesmysl.

Přístupnost není jen o splnění norem: nový pohled na inkluzivní design

Přístupnost a inkluze možná nepatří mezi nejžhavější témata digitálního světa – dokud o nich nezačne mluvit Vitaly Friedman. Na WebExpo 2024 předvedl, že inkluzivní design není jen o splněných checkboxech, ale hlavně o lidech. S energií sobě vlastní obrátil zažité přístupy naruby a ukázal, že skutečně přístupný web je nejen možný, ale i nezbytný.

Efektivnější vývoj UI nebo API: Co si odnést z WebExpo 2025?

Různé
Komentáře: 0
Jak snadno implementovat moderní uživatelské rozhraní? Které funkce brzdí rychlost vašeho webu? A kdy raději sami přibrzdit, abychom využitím AI nepřekročili etické principy? Debatu aktuálních dev témat rozdmýchá sedmnáctý ročník technologické konference WebExpo, která proběhne v Praze od 28. do 30. května. Který talk či workshop si rozhodně nenechat ujít? Toto je náš redakční výběr z vývojářských hroznů.

Zapřáhněte AI jako nikdy předtím. Květnová konference WebExpo přivítá hvězdy technologického světa

Od 28. do 30. května 2025 promění pražský Palác Lucerna na tři dny technologická konference WebExpo. Na programu je více než 80 přednášek a workshopů od expertů z celého světa. WebExpo tradičně propojuje vývojáře, designéry, marketéry i byznysové lídry a nabízí praktické dovednosti, strategické myšlení a přináší nejnovější trendy nejen v oblasti AI.