Přejít k navigační liště

Zdroják » Různé » Podívejte se na záznamy přednášek z konference Devel.cz 2019

Podívejte se na záznamy přednášek z konference Devel.cz 2019

Články Různé

IoT, vývoj hardware a JavaScript. To byla hlavní témata letošní konference Devel.cz 2019. Podívejte se na záznamy přednášek.

Nálepky:

Celý program konference najdete na devel.cz.

Štěpán Bechynský: Hardware pro IoT projekty nejen pro hobby, ale i pro průmysl

Celá přednáška je o tom, jak si nenaběhnout s výběrem hardware pro IoT projekt, jak správně rozlišit hardware pro PoC od hardware pro MVP a také o tom, co to vlastně PoC a MVP je. Uvidíte příklady z praxe, kdy nevhodný hardware celý projekt zkomplikoval a naopak, kdy vhodně zvolený hardware vše značně urychlil. Příznivci Raspberry Pi se dozví, proč je to ten nejhorší hardware na IoT a odpůrci uvidí, proč je Raspberry Pi pro IoT ta nejlepší volba.


Patrick Zandl: Open source software, hardware, 3D tiskárny a tvrdý business – jak to jde dohromady

Co všechno musíte udělat, abyste měli nejlepší open source tiskárnu na světě, vyráběli ji v Praze vedle holešovického nádraží, nechali ji každého vylepšit i okopírovat a ještě na tom vydělali? Tiskárna je souhra hardware, firmware, software pro přípravu tiskových podkladů a hromady dalších drobností, které spolu musí ladit. Na této přednášce se nenaučíte: programovat tiskárnu, pájet na PCB. V rámci přednášky existuje riziko, že dostanete nutkavou potřebuji si ji pořídit, vylepšit a dokázat přednášejícímu, že neměl pravdu (v čem, to už si nevzpomínáte).


Petr Burian: Rychlý nebo pomalý web?

Když vyvíjíte a provozujete web pro sportovní fanoušky, kde jde o vteřiny, máte ho pekelně rychlý. Co ale znamená rychlý web? A jak změřit to „pekelně“? Ukážeme si techniky měření a zrychlování produktu pro 85 milionů uživatelů z celého světa, které se hodí i pro každý jiný web.


Ondřej Kokeš: Zpracování dat z veřejných zdrojů

Český stát se v posledních letech otevírá občanům a nabízí víc a víc dat o své činnosti. Co s tim můžeme jako veřejnost dělat a co se v datech dá najít? Bohužel to není o stažení čistého CSV z jedné centrální databáze, cesta je poněkud trnitější. Ukážeme si, kde všude narazíme na problémy a jak se dostat do kýženého cíle, kdy budeme moci na základě dat odpovídat na otázky ohledně hospodaření státu.


Michal Bláha: Hlídač státu – infrastruktura pro TB dat a OCR peklo

Nahlédnutí do technických střev Hlídače státu, zpracování TB dat a co s nimi všechno děláme. A taky o naší distribuované OCR platformě, která na pár slabých strojích zpracuje 800.000 stránek denně. Už 9 měsíců.


Ondřej Žára: O pravém významu zkratky IoT

Výprava za hardwarovým osvícením o několika mezinárodních dějstvích. Odlehčený příběh o internetu věcí, genetických algoritmech, 3D tisku, JavaScriptu a dalších.


Michal Illich: Vývojáři staví letadlo

Jak se staví hardware ve firmě, kde jste dosud dělali jen software? Co je potřeba zařídit a vědět, v čem se postup liší. Navíc, v letadle je i tak softwaru dost: jak programovat systém řízení letadla, jak zpracováváme informace ze sensorů a kdy budou letadla plně autonomní?


Marcel Šulek: Zpraste svoje kódy


Ondřej Voves: Jak přepsat monolit do mikroslužeb?


Martin Hassman: Jak se tvoří addony pro World of Warcraft


Ondřej Hlaváček: Životní cyklus featury

Rychle a agilně dodávat nové featury všichni umíme, nebo to aspoň tvrdíme. Nestresujeme se bugy a nedokonalostmi. Důležité je, že je kód rychle v produkci, uživatelé šťastní, adopce novinky blesková. Uplyne pár měsíců (nebo let) a rychle nahozená featura se přilepí na produkt jak příslovečný psí exkrement. A jednoho krásného dne jí potřebujeme updatnout na vyšší, zpětně nekompatibilní, verzi, nahradit jiným řešením nebo jen prostě vypnout. A tady začínají naše těžkosti, přijďte si poslechnout, jak nám to vůbec nejde.


Karol Danko: JavaScript – najlepší jazyk pre váš startup

MVP z pohľadu programátora: ukážem prečo je JavaScript správnou cestou pre MVP a ktoré tooly a libraries používame na to aby sme vedeli vytvoriť životaschopné a škálovateľné projekty postavené na najnovších technológiach.


Daniel Steigerwald: WYSIWYG je šik! (když funguje)

Historie a budoucnost contentEditable editorů.


Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Přístupnost není jen o splnění norem: nový pohled na inkluzivní design

Přístupnost a inkluze možná nepatří mezi nejžhavější témata digitálního světa – dokud o nich nezačne mluvit Vitaly Friedman. Na WebExpo 2024 předvedl, že inkluzivní design není jen o splněných checkboxech, ale hlavně o lidech. S energií sobě vlastní obrátil zažité přístupy naruby a ukázal, že skutečně přístupný web je nejen možný, ale i nezbytný.

Efektivnější vývoj UI nebo API: Co si odnést z WebExpo 2025?

Různé
Komentáře: 0
Jak snadno implementovat moderní uživatelské rozhraní? Které funkce brzdí rychlost vašeho webu? A kdy raději sami přibrzdit, abychom využitím AI nepřekročili etické principy? Debatu aktuálních dev témat rozdmýchá sedmnáctý ročník technologické konference WebExpo, která proběhne v Praze od 28. do 30. května. Který talk či workshop si rozhodně nenechat ujít? Toto je náš redakční výběr z vývojářských hroznů.

Zapřáhněte AI jako nikdy předtím. Květnová konference WebExpo přivítá hvězdy technologického světa

Od 28. do 30. května 2025 promění pražský Palác Lucerna na tři dny technologická konference WebExpo. Na programu je více než 80 přednášek a workshopů od expertů z celého světa. WebExpo tradičně propojuje vývojáře, designéry, marketéry i byznysové lídry a nabízí praktické dovednosti, strategické myšlení a přináší nejnovější trendy nejen v oblasti AI.