Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Distribuované prolamování hashů v JavaScriptu

Distribuované prolamování hashů v JavaScriptu

Zprávičky JavaScript, Různé

Nálepky:

Slova „prolamování hesel“ a „JavaScript“ se v jedné větě dohromady téměř nevyskytují. Pro potřeby lámání hesla má JavaScript zásadní nevýhody – je pomalý a nedokáže práci rozdělit do více vláken. Nebo ne?

Po pravdě řečeno tato tvrzení už tak moc neplatí. Díky WebWorkers můžeme spustit procesy v JavaScriptu „na pozadí“, a nejnovější JS interpretery jsou už velmi rychlé. Navíc je JavaScript jako stvořený pro distribuované výpočty na různých strojích – stačí, aby si vaši stránku otevřelo víc lidí.

Na blogu Andlabs vyšel článek, v němž autor popisuje postup distribuovaného prolamování MD5 a SHA hashů právě pomocí JavaScriptu. Využívá k tomu webové stránky a principu, podobného známému distribuovanému SETI@home.

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
7 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
paranoiq

brzo bude třeba blokovat stránky, které uživatelům kradou výpočetní výkon

aaa

a ako odlisime „slabo naprogramovane“ stranky od stranok ktore kradnu trochu vykonu?

blizzboz

nakoniec sa to začne hromadne zneužívať a JS si začnú ludia blokovať tak ako kedysi ActiveX

xvzf

Nie ze by to niektori nerobili uz aj dnes ;-)

andrejk

The network is the computer –John Gage, 21st employee of Sun Microsystems

lloopp

Uz v roku 2006 som zhodou okolnosti spolupracoval na projekte, v ktorom sa riesili distribuovane vypocty cez javascript. de facto jednoducha aplikacia, staci dostatocne navstevovana stranka a o vypoctovu silu je postarane. samozrejme, o pouzitelnosti by sa dalo diskutovat

v6ak

Dost závisí na typu aplikace, ale třeba prolamování hesel lze distribuovat krásně. Stačí rozdělit na bloky. Dokud stačí jediný server, tak je to vskutku triviální, spoň nějaký základ.

Před časem jsem zkoumal jednomu spolužákovi hrubou silou seznam tabulek na serveru pomocí slepé SQL injekce. Jako rychlé řešení jsem zkusil zbastlit jeden skript v PHP na pár řádků. Pak jsem chtěl požadavky posílat ve více vláknech, tak jsem to vyřešil spuštěním několika instancí a distribuovat mezi nimi scan bylo velmi snadné. Mít proměnlivý počet stanic, dělat to přes XHR a jednou za čas to syncovat je sice složitější, ale ne o moc.

Přístupnost není jen o splnění norem: nový pohled na inkluzivní design

Přístupnost a inkluze možná nepatří mezi nejžhavější témata digitálního světa – dokud o nich nezačne mluvit Vitaly Friedman. Na WebExpo 2024 předvedl, že inkluzivní design není jen o splněných checkboxech, ale hlavně o lidech. S energií sobě vlastní obrátil zažité přístupy naruby a ukázal, že skutečně přístupný web je nejen možný, ale i nezbytný.

Efektivnější vývoj UI nebo API: Co si odnést z WebExpo 2025?

Různé
Komentáře: 0
Jak snadno implementovat moderní uživatelské rozhraní? Které funkce brzdí rychlost vašeho webu? A kdy raději sami přibrzdit, abychom využitím AI nepřekročili etické principy? Debatu aktuálních dev témat rozdmýchá sedmnáctý ročník technologické konference WebExpo, která proběhne v Praze od 28. do 30. května. Který talk či workshop si rozhodně nenechat ujít? Toto je náš redakční výběr z vývojářských hroznů.

Zapřáhněte AI jako nikdy předtím. Květnová konference WebExpo přivítá hvězdy technologického světa

Od 28. do 30. května 2025 promění pražský Palác Lucerna na tři dny technologická konference WebExpo. Na programu je více než 80 přednášek a workshopů od expertů z celého světa. WebExpo tradičně propojuje vývojáře, designéry, marketéry i byznysové lídry a nabízí praktické dovednosti, strategické myšlení a přináší nejnovější trendy nejen v oblasti AI.