Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Již tuto sobotu se v Praze setká více než 400 nejlepších mobilních vývojářů

Již tuto sobotu se v Praze setká více než 400 nejlepších mobilních vývojářů

Zprávičky Mobilní vývoj

Nálepky:

Pátý ročník největší středoevropské konference pro mobilní vývojáře mDevCamp se letos zaměří na internet věcí, mobilní bezpečnost, vývojářské nástroje a mobilní UX. Více než 400 účastníků si vyzkouší i nejnovějších chytrá zařízení, roboty a interaktivní hry.

“Nejen učením je člověk živ, a tak jsme kromě přednášek nachystali i bohatý doprovodný program. Nadšenci do mobilních technologií si mohou vyzkoušet Android hodinky, Apple Watch nebo méně typická chytrá zařízení jako žárovky nebo prsten. Kromě toho si mohou sami otestovat i chytré roboty nebo drony,” popisuje za organizátory Michal Šrajer z Avastu a doplňuje: “Nějaký ten kousek hardwaru si může dokonce každý sám vyrobit v pájecím koutku.”

Jednodenní konference o vývoji mobilních aplikací mDevCamp je rok od roku mezi vývojáři populárnější. Velkým lákadlem letos budou přednášky zahraničních hostů. Přijede například autor knihy Smashing Android UI Juhani Lehtimaki nebo známý iOS vývojář Oliver Drobnik. Pozvání přijal i špičkový designér Jackie Tran, který je podepsán například pod aplikací Wood Camera. Mezi hosty bude i Mateusz Rackwitz z CocoaPods, tvůrců nástrojů pro správu iOS knihoven, které aktuálně hýbou iOS světem.

Neméně zajímaví budou ale také lokální hosté: bratři Šaršonovi z TappyTaps, Martin Krček z Madfinger Games, Jan Ilavský z Hyperbolic Magnetism nebo odborníci na bezpečnost Filip Chytrý a Ondřej David z Avastu. Celkem je na programu 25 technických přednášek, 7 workshopů nebo také blok inspirativních krátkých vystoupení. Celý program zakončí tradiční závěrečná afterparty.

“Kromě přednáškových místností budeme mít i workshopy, kde si přímo na svém počítači může každý vyzkoušet vývoj jednoduché hry pro Cardboard, přípravu aplikace pro Apple Watch nebo Android Wear,” dodává Michal Šrajer.

mDevCamp_2013_fullres-1059

mDevCamp se uskuteční v sobotu 27. června 2015 v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze. Registrovat se stále ještě můžete na http://mdevcamp.cz/register/.

Pokud se na konferenci letos nedostanete, můžete sledovat aktuální dění na TwitteruGoogle+ nebo Facebooku, kde organizátoři budou zprostředkovávat to nejzajímavější, co se na mDevCampu 2015 odehraje. Zároveň se také můžete přihlásit k odběru newsletteru.

Organizátorem letošní konference je společnost Avast Software. Hlavními partnery jsou IBM a MSD. Hlavními mediálními partnery jsou portály Zdroják.czSmartMania.cz a SvětAndroida.cz.

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Přístupnost není jen o splnění norem: nový pohled na inkluzivní design

Přístupnost a inkluze možná nepatří mezi nejžhavější témata digitálního světa – dokud o nich nezačne mluvit Vitaly Friedman. Na WebExpo 2024 předvedl, že inkluzivní design není jen o splněných checkboxech, ale hlavně o lidech. S energií sobě vlastní obrátil zažité přístupy naruby a ukázal, že skutečně přístupný web je nejen možný, ale i nezbytný.

Efektivnější vývoj UI nebo API: Co si odnést z WebExpo 2025?

Různé
Komentáře: 0
Jak snadno implementovat moderní uživatelské rozhraní? Které funkce brzdí rychlost vašeho webu? A kdy raději sami přibrzdit, abychom využitím AI nepřekročili etické principy? Debatu aktuálních dev témat rozdmýchá sedmnáctý ročník technologické konference WebExpo, která proběhne v Praze od 28. do 30. května. Který talk či workshop si rozhodně nenechat ujít? Toto je náš redakční výběr z vývojářských hroznů.

Zapřáhněte AI jako nikdy předtím. Květnová konference WebExpo přivítá hvězdy technologického světa

Od 28. do 30. května 2025 promění pražský Palác Lucerna na tři dny technologická konference WebExpo. Na programu je více než 80 přednášek a workshopů od expertů z celého světa. WebExpo tradičně propojuje vývojáře, designéry, marketéry i byznysové lídry a nabízí praktické dovednosti, strategické myšlení a přináší nejnovější trendy nejen v oblasti AI.