Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Čtyři pravidla režimu „Pište kód každý den“

Čtyři pravidla režimu „Pište kód každý den“

Zprávičky Různé

John Resig (autor jQuery) ve svém článku představuje pravidla pro Write Code Every Day. Johnovým problémem byla řada menších open source projektů, kterým se věnoval ve svém volném čase. To bylo zpravidla o víkendech a výsledek Johna neuspokojoval.

Stanovil si proto následující pravidla:

  1. Budu psát kód každý den. Můžu psát dokumentaci, můžu blogovat nebo psát něco jiného, ale to vše až když napíšu nějaký kód.
  2. Musí se jednat o užitečný kód. Nebude to jen úprava odsazení nebo refaktoring. (To samozřejmě není zakázáno, ale nepočítá se do to každodenního kódu.)
  3. Všechen kód musí být napsán do půlnoci.
  4. Musí se jednat o open source dostupný na GitHubu.

Johnovi se podařilo plnit tato pravidla téměř 20 týdnů a znamenala lepší pokrok v práci na jeho projektech. Jonh vše detailně rozebírá ve svém článku, nejen že udělal mnohem víc práce, ale při té pravidelné činnosti se mu dařilo držet podstatné věci v hlavě a napadaly ho zajímavé věci třeba při procházce nebo ve sprše.

Zkusil někdo z vás něco podobného? Jaké máte zkušenosti?

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
fczbkk

Existujú projekty pre spisovateľov (napr. 750 Words, NaNoWriMo a pod.), ktoré majú za cieľ motivovať ľudí k pravidelnému písaniu textov. Možno by pomohlo, keby existovali podobné projekty aj pre kóderov. Zverejňovali by ich progress, dávali by im achievementy, atď. Neviem, či už niečo také existuje. Ale ak nie, nad GitHub API by to iste šlo celkom ľahko postaviť. Open source komunita by z toho iste profitovala.

Petr

a vydrzel 41 dnu. Po X hodinach programovani v praci jsem doma uz nebyl schopen udelat nic extra velkeho. Nektere dny byl jeden commit s nejakou banalni opravou. Obvykle o vikendech bylo commitu vice a i rozsahlejsi veci. Kdybych to po tech 41 dnech tlacil dale, asi bych casem stejne odpadl a trvalo by tak mesic nebo dva nez bych byl schopen programovat i neco doma.

Češtin

Věci ho napadal*y*.

Grumpa

Nastavit si minimum denní práce může opravdu brzy skončit utavením. Já se to snažím dělat opačně: Než se do něčeho pustím, ptám se kolik času a energie tomu můžu věnovat dlouhodobě nebo ještě lépe trvale.
Byl jsem u projektů, které začaly velkým nadšením a pak rychle skončily. Teď si to nadšení samozřejmě taky rád užiju, ale často ho nechám vyšumět a jdu se věnovat něčemu, na čem už delší dobu pracuji.
Ono není nic špatného zjistit, že moje místo v tomto vesmíru je u nějaké menší utilitky, která ale funguje a lidi jí rádi používají.
Taky se rád pouštím do nových věcí, ale ty již fungující by tím neměly trpět.

Přístupnost není jen o splnění norem: nový pohled na inkluzivní design

Přístupnost a inkluze možná nepatří mezi nejžhavější témata digitálního světa – dokud o nich nezačne mluvit Vitaly Friedman. Na WebExpo 2024 předvedl, že inkluzivní design není jen o splněných checkboxech, ale hlavně o lidech. S energií sobě vlastní obrátil zažité přístupy naruby a ukázal, že skutečně přístupný web je nejen možný, ale i nezbytný.

Efektivnější vývoj UI nebo API: Co si odnést z WebExpo 2025?

Různé
Komentáře: 0
Jak snadno implementovat moderní uživatelské rozhraní? Které funkce brzdí rychlost vašeho webu? A kdy raději sami přibrzdit, abychom využitím AI nepřekročili etické principy? Debatu aktuálních dev témat rozdmýchá sedmnáctý ročník technologické konference WebExpo, která proběhne v Praze od 28. do 30. května. Který talk či workshop si rozhodně nenechat ujít? Toto je náš redakční výběr z vývojářských hroznů.

Zapřáhněte AI jako nikdy předtím. Květnová konference WebExpo přivítá hvězdy technologického světa

Od 28. do 30. května 2025 promění pražský Palác Lucerna na tři dny technologická konference WebExpo. Na programu je více než 80 přednášek a workshopů od expertů z celého světa. WebExpo tradičně propojuje vývojáře, designéry, marketéry i byznysové lídry a nabízí praktické dovednosti, strategické myšlení a přináší nejnovější trendy nejen v oblasti AI.