Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Jak se vypořádat s neplatícím klientem?

Jak se vypořádat s neplatícím klientem?

Zprávičky Různé

Nálepky:

Obchod je téma, které na první pohled s vývojem pro web moc nesouvisí. Ovšem velká část webových vývojářů pracuje jako OSVČ či v malých týmech, kde je od obchodních nuancí neodstíní obchodní oddělení. Mnohé z nich jistě zaujme článek Dealing With Clients Who Refuse To Pay, který vyšel na webu Smashing Magazine, a v němž jsou probrány některé nápady, leckdy až kontroverzní, které může freelancer či malá vývojářská firma použít, když veškerásnaha o domluvu selže.

Pojďte na fórum diskutovat o způsobech, jak se vypořádat s neplatícím klientem – podělte se o vlastní zkušenosti nebo se zeptejte, jak to řeší jiní.

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
6 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Murdej

můj známý kdysi dělal něco pro jednu (naštěstí už neexistující) firmu. Smlouva byla celkem dobre napsana, bylo tam i něco o tom že vlastnictví přechází až po zaplacení.

Ale vyčůránci neplatili a když jim ten známý znepřístupnil administraci tak zkončil u soudu s podmínkou pro „zničení nebo zneužití dat na nosiči informací“. Soudce nezajímala „nějaká smlouva“ ale to že „šahal na cizí majetek“.

Takže bacha na to.

Flasi

Bacha na co konkrétně? Že jsou naše soudy ve svém rozhodování zcela nepředvídatelné a někteří soudci zákony neznají a jiní je ignorují? Jak se na to dá dát bacha? To je prostě riziko podnikání v téhle zemi.

Jakub

Odporujete si. Smlouva byla SPATNE napsana. Je samozrejme, ze data patri klientovi.

Flasi

Vy o tom něco konkrétního víte, nebo máte jenom naivní pocit, že když je smlouva dobře napsaná, tak soudce musí rozhodnout správně?

Flasi

A jenom doplním „Poškození a zneužití záznamu na nosiči informací“ je obecný název trestného činu a z jeho názvu opravdu nelze usuzovat, jestli ten člověk sahal na program či data.

Přístupnost není jen o splnění norem: nový pohled na inkluzivní design

Přístupnost a inkluze možná nepatří mezi nejžhavější témata digitálního světa – dokud o nich nezačne mluvit Vitaly Friedman. Na WebExpo 2024 předvedl, že inkluzivní design není jen o splněných checkboxech, ale hlavně o lidech. S energií sobě vlastní obrátil zažité přístupy naruby a ukázal, že skutečně přístupný web je nejen možný, ale i nezbytný.

Efektivnější vývoj UI nebo API: Co si odnést z WebExpo 2025?

Různé
Komentáře: 0
Jak snadno implementovat moderní uživatelské rozhraní? Které funkce brzdí rychlost vašeho webu? A kdy raději sami přibrzdit, abychom využitím AI nepřekročili etické principy? Debatu aktuálních dev témat rozdmýchá sedmnáctý ročník technologické konference WebExpo, která proběhne v Praze od 28. do 30. května. Který talk či workshop si rozhodně nenechat ujít? Toto je náš redakční výběr z vývojářských hroznů.

Zapřáhněte AI jako nikdy předtím. Květnová konference WebExpo přivítá hvězdy technologického světa

Od 28. do 30. května 2025 promění pražský Palác Lucerna na tři dny technologická konference WebExpo. Na programu je více než 80 přednášek a workshopů od expertů z celého světa. WebExpo tradičně propojuje vývojáře, designéry, marketéry i byznysové lídry a nabízí praktické dovednosti, strategické myšlení a přináší nejnovější trendy nejen v oblasti AI.