4 komentářů k článku Zmenšujeme velikost HTML souboru:

 1. Ruthion

  Re: Zmenšujeme velikost HTML souboru

  Dovolím si nesouhlasit s větou:

  “ ..leckdy sníží velikost výsledného kódu mnohem víc než gzip…“

  Správně měla být “ … nekomprimovaný dokument je zmenšen více, než jeho komprimovaná verze“, což je celkem očekávané.

  Pro ty, kdo se nechtějí prokousávat odkazovaným článkem bych ještě vypíchnul, že mnohé optimalizace mají vliv na interpretaci a zobrazení dokumentu browserem či na jeho DOM reprezentaci a i sám autor uvádí jako nejlepší metodu napsat HTML jako čisté HTML a nikoli jako HTML + CSS + JS, což obvykle ušetří nejvíce. A samozřejmě výsledek pak posílat gzipnutý.

 2. rooobertek

  smarty

  Ja prihodím, že v Smarty sa dá prostredníctvom {strip} poskracovať kadečo, ale môže to mať aj neblahé dôsledky, tak opatrne s tým.

 3. František Kučera

  divy

  Ono by hodně pomohlo, kdyby autoři do webů nedávali tolik divů a spanů – mnohdy jsou zbytečné a když se člověk podívá na zdroják nějaké stránky, často je vidět, že si s tím autor vůbec nelámal hlavu a prostě tam nasekal spousty elementů navíc („hlavně ať to vypadá dobře“), milion wrapperů.

 4. jiri

  zkusil jsem kód několika stránek...

  prohnat validátory na W3C (před a po použití miniferu) a obavám se, že by při použití musely ze spousty stránek zmizet takové ty obrázky o kompatibilitě… :-)))

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=1037