Lea Verou dostala neobvyklý dárek k narozeninám. Právě v den jejích narozenin CSS Working Group přijala její návrh na začlenění podmínky if() do standardu CSS Values Module Level 5. Tento návrh umožní aplikovat…
Archiv pro štítek: CSS
Nemám v úmyslu vás přesvědčovat, abyste se začali učit grid. Ale snad vám pomůžu lépe zmapovat problematiku CSS layoutů.
Nedávno vyšla nová kniha CSS Moderní Layout od Martina Michálka, která vám ukáže, jak v dnešní době správně dělat rozvržení webu v CSS. Obsahuje teorii, příklady a referenční příručku zároveň.
Fr je užitečná jednotka, která reprezentuje podíl na volném prostoru v CSS gridu. Pojďme si ji představit.
CSS Grid je možné za pomoci Autoprefixeru v řadě případů použít i v Internet Exploreru. Podíváme se na problematickou oblast, kterou je automatické umísťování prvků do mřížky.
Grid v návrhu uživatelského rozhraní — jednodušší, než si myslíte, ale důležitější, než jste čekali
Komentáře: 8Nic nového pod sluncem. Bootstrap, vertikální grid, horizontální grid. Spočítejte, nastavte, pochopte a porušujte. Co jste o gridu možná nevěděli.
Jste v bezpečí před sledováním s vypnutým JavaScriptem? Ne. Máte vypnout i kaskádové styly? Tak ano, můžete. Ale opravdu to dáte? Podíváme se na současné hranice a možnosti sledování uživatelů webu skrze kaskádové styly. A řekneme si něco o Content Security Policy.
Při tvorbě nové verze Fakturoidu jsme zvolili atomická CSS. Dost možná máte proti našemu zápisu class=“flex mb-3 p-3 b b-secondary bg-secondary-lighter br-2 bs-1″ výhrady. Nevadí. My našemu přístupu věříme a pokusíme se ho obhájit. Pojďme na to.
CSS své trable bezpochyby má. Pokud se ale jedná o organizaci a architekturu projektu, těžko o nich mluvit jako o problémech. Stejně jako jiné jazyky prostě nijak nespecifikuje, jak se máme starat o větší projekty. Musíme vzít na pomoc metodiky organizace kódu.
Při formování dokumentu, nevyhnutelném základu každého webu, se může hodit pár nástrojů. Předpokládejme, že máme hotový obsah ve strukturovaném HTML. Co teď?