Komentáře k článku

Pi***oviny s CSS3

Věci nejsou nikdy takové, jaké se zdají, a ani v titulku není to, co tam pravděpodobně čtete. O čem se budeme bavit? Schválně: Zkoušeli jste někdy vytvořit něco složitějšího pomocí CSS3 a přišlo vám to zbytečně komplikované? V tomto článku si ukážeme nástroje, které vám psaní CSS3 zjednoduší.

Zpět na článek

33 komentářů k článku Pi***oviny s CSS3:

  1. Lukáš HurychAutor příspěvku

   Re: titulok

   Titulek samozřejmě znamená „piffloviny“, nikoliv to, co by si někteří mohli myslet.. :)

 1. David Grudl

  Draging

  Piffle je úžasné dílo a na jeho UI je vidět, že autoři používají Mac (to zas bude v álejích…). Jedna drobnost mě ale docela zmátla: ačkoliv se nad objekty ukazuje přetahovací kurzor, s objekty nejde myškou hýbat. Považoval jsem to za chybu první alpha verze, teď se ale zdá, že je to (nešťastný) záměr – nechcete přetahování povolit? Pokud ne, asi by tam ten kurzor neměl být.

  Přetahování by se hodilo i v levém sloupci s vrstvami – nepřišel jsem na jiný způsob, jak prohodit jejich pořadí.

  A nakonec: bylo by fajn, kdyby všechny odkazy měly target=“blank“, protože pokud kliknu např. na „tweet this!“, k rozdělanému dokumentu se už nelze vrátit. Nebo by se stav mohl ukládat do session.

  Každopádně dobrá práce!

   1. Petr Brzek

    Re: Draging

    Pro Piffle teď platí JESPR (Google Chrome, Safari). A to hlavně kvůli nejpokročilejší podpoře html5 a css3. Nicméně můžete se na Piffle podívat také ve Firefoxu 4 a IE 9. Podporu pro Operu zatím neplánujeme.

    1. karf

     Re: Draging

     Mně to teda ve FF4 nightly taky moc funkční nepřipadá, ale těžko říct, protože si nejsem jistý, jak to má vlastně správně fungovat. Připadá mi, že to je skutečně zatím jen Webkit only.

      1. blizzboz

       Re: MSIE

       písal že to má fungovať aj v IE9, ale nekompatibilita je všeobecný problém webových aplikácií, na tento typ problémov sa technológie ako(HTML5 / JS / CSS) absolútne nehodia, keby použil nejaký sofistikovanejší UI framework napríklad WPF alebo Qt tak by mal užívateľské rozhranie hotové za 20 minút a má istotu že to bude fungovať všade rovnako, a tiež že užívateľ sa nemusí učiť nové ovládanie.

       1. mirek

        Re: MSIE

        Ctverec, rozmery, barva, border…
        Pridal jsem stin, pak zrcadleni, odebral stin a zrcadleni je pryc a naporad.

        Jinak chlapci… hsla(97.33333333333­3, 74.347826086957%… tsss

        (chrome)

        1. Lukáš HurychAutor příspěvku

         Re: MSIE

         Kdyžtak od toho jsou bug reporty a ne diskuze, ve které by se na to mohlo časem zapomenout.. :)

         Díky za přípomínky – jsme stále v alpha verzi.. :)

  1. Lukáš HurychAutor příspěvku

   Re: Draging

   Všechno (přetahování i ukládání díla do localStorage) už je v přípravě, resp. v developmentu, target u odkazu upravíme.

   Díky moc za připomínky a za hodnocení!

 2. emko

  ad titulek

  Mně se třeba titulek docela líbí. Možná je to tím, že si sám slova moc nevybírám, ale nevidím důvod, proč by měl někoho pohoršovat. Stejně tak proč je tady víc příspěvků k titulku než k obsahu samotného článku ;-) .

 3. aprilchild

  hezke

  Opravdu uzitecne to bude, az pridate animace a 3D, ale gratulace, kdysi by mi to pomohlo. Zareportoval jsem asi 7 bugu, tak sup do prace a at se dari :) ! Vypada to nadejne.

  Ad narky nad titulkem clanku – stezovatele jsou zkratka trolli idioti..

 4. mmad

  nadpis? - historické okénko

  A nemělo by tam být spíše „PIFárny“? Z Přítele Počítače: „PIF … šílení Pifaři, kteří jsou schopni spustit pod Windows naprosto cokoliv…“ (Míněno tehdy z Dosu.)

 5. risotoh

  Chrome na OS X?

  Mne to poriadne nefunguje ani v Chrome 8 na OS X 10.6.5. Robi to velmi zvlastne veci pri zbalovani a rozbalovani ponuk… Dokonca sem tam preblikne aj aplikacia, ktora je umiestnena pod prehliadacom… Velmi divne, to som zatial este pri ziadnom inom webe nevidel.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3387