Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » TaskSpeed – porovnejte si sami rychlost JS framewoků. Vyhrává Dojo

TaskSpeed – porovnejte si sami rychlost JS framewoků. Vyhrává Dojo

Pokud si chcete porovnat rychlost javascriptových frameworků, můžete vyzkoušet test TaskSpeed. Testy proběhnou ve vašem prohlížeči a výsledky budou po vašem odsouhlasení odeslány na server, kde se generují žebříčky. Z těch se zatím jako nejrychlejší ukazuje framework Dojo. Mezi nejpomalejšími najdete jQuery a Prototype. Pěkně je vidět i snaha o zrychlování frameworků, např. velký pokrok jQuery 1.3.x oproti verzi 1.2.x.

Zajímavé je i porovnání rychlostních žebříčků mezi jednotlivými prohlížeči, např. MooTools je rychlý ve Firefoxu a Safari, ale v IE6 a IE7 se propadá a např. jQuery jej hravě předběhne. To mj. ukazuje, že problematika rychlosti není vůbec jednoduchá a na jednoduchá porovnání frameworků mezi sebou bychom se vůbec neměli spoléhat, vždy bude zásadně rozhodovat i typ a verze používaného prohlížeče. (Zdroj: Ajaxian)

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Daniel Steigerwald

Co se týká MooTools, tak zpomalení v Internet Exploreru je způsobeno tím, že IE nepodporuje Element prototype, proto je třeba všechny metody nakopírovat do elementu ručně, proto to zpomalení. Ostatní frameworky tohle neřeší, protože prototype nemodifikují (krom Prototype.js). Tím se mootools liší. Jednoduše, je to o tom, buď mít metodu addClassToElement(el, 'someClass'), nebo el.addClass('someClass'). Druhý přístup je ala mootools. JQuery podporuje podobný zápis, ale tak, že vytváří wrapper class. Stejně tak jako YUI3. Připravované MooTools 2 rozšiřují element jiným způsobem, který je asi o 10000 % rychlejší ;), takže výsledky budou jiné. Taky je třeba říct, že element se rozšiřuje jednou, takže následné testy (opakované), by vypadaly také jinak. A ještě poznámka, proč je jQuery tak pomalé, je dané jeho "architekturou" plnou univerzálních magic method, které tak platí daň za svou univerzalitu.

Přístupnost není jen o splnění norem: nový pohled na inkluzivní design

Přístupnost a inkluze možná nepatří mezi nejžhavější témata digitálního světa – dokud o nich nezačne mluvit Vitaly Friedman. Na WebExpo 2024 předvedl, že inkluzivní design není jen o splněných checkboxech, ale hlavně o lidech. S energií sobě vlastní obrátil zažité přístupy naruby a ukázal, že skutečně přístupný web je nejen možný, ale i nezbytný.

Efektivnější vývoj UI nebo API: Co si odnést z WebExpo 2025?

Různé
Komentáře: 0
Jak snadno implementovat moderní uživatelské rozhraní? Které funkce brzdí rychlost vašeho webu? A kdy raději sami přibrzdit, abychom využitím AI nepřekročili etické principy? Debatu aktuálních dev témat rozdmýchá sedmnáctý ročník technologické konference WebExpo, která proběhne v Praze od 28. do 30. května. Který talk či workshop si rozhodně nenechat ujít? Toto je náš redakční výběr z vývojářských hroznů.

Zapřáhněte AI jako nikdy předtím. Květnová konference WebExpo přivítá hvězdy technologického světa

Od 28. do 30. května 2025 promění pražský Palác Lucerna na tři dny technologická konference WebExpo. Na programu je více než 80 přednášek a workshopů od expertů z celého světa. WebExpo tradičně propojuje vývojáře, designéry, marketéry i byznysové lídry a nabízí praktické dovednosti, strategické myšlení a přináší nejnovější trendy nejen v oblasti AI.