Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Porovnání řadících algoritmů

Porovnání řadících algoritmů

Zprávičky Různé

Nálepky:

Mezi časté programátorské úkony patří řazení dat podle kritérií (velikost, abecedy atd.). Jednotlivé řadící algoritmy jsou již řadu let popsány a snadno implementovatelné, v čem ale často nemají programátoři jasno je, kdy který z těchto algoritmů použít. Stránka Animated Sorting Algorithms nabízí animace (na stránce nedochází k reálnému řazení, jedná se o animované GIFy) průběhu některých algoritmů pro různé sady vstupních dat. Až budete příště váhat, který algoritmus použít, zkuste si jednotlivé varianty porovnat. (Zdroj: Simmon Willison)

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
8 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Anonymní

bubble sort forever :-)
jinak diky, tohle je zajimavej link :)

dayvee

pardon, nechtel jsem zustat v anonymite :-P

harvie

Bogosort rulezzz ;D

šupsemšuptam

Nicméně, tuhle jsem řešil, jak seřadit asi 25 řádek (víc jich bejt nemůže), a šoupnul jsem tam první algoritmus, kterej mi přišel pod ruku, myslim, že zrovna bubble. Ty setiny vteřiny tady nehrajou roli :-)

Jiří Pagáč

Na škole nám jeden pan profesor ukazoval program, který při řazení vydával zvuky. Výška tónu byla – tuším – závislá na velikosti řazených hodnot. Říkal, že to máme vnímat jako hudbu. Různé algoritmy totiž vydávaly specifické melodie. Už je to dva roky, ale stále na to rád vzpomínám. Informatik tělem i duší. :-)

repulsive

obvykle se v češtině říká "třídící algoritmy", ale když se nad tím člověk trochu zamyslí, pojem "řadící", který jsi použil, je asi správnější

HKou

Třídicí algoritmy třídí data do tříd. Řadicí algoritmy
uspořádávají data podle nějakého kriteria. Zde popsané algoritmy jsou
správně ty řadicí. Mnohdy i odborná literatura v tom nemá jasno.
Nicméně toto názvosloví odpovídá podstatě těch algoritmů.

Přístupnost není jen o splnění norem: nový pohled na inkluzivní design

Přístupnost a inkluze možná nepatří mezi nejžhavější témata digitálního světa – dokud o nich nezačne mluvit Vitaly Friedman. Na WebExpo 2024 předvedl, že inkluzivní design není jen o splněných checkboxech, ale hlavně o lidech. S energií sobě vlastní obrátil zažité přístupy naruby a ukázal, že skutečně přístupný web je nejen možný, ale i nezbytný.

Efektivnější vývoj UI nebo API: Co si odnést z WebExpo 2025?

Různé
Komentáře: 0
Jak snadno implementovat moderní uživatelské rozhraní? Které funkce brzdí rychlost vašeho webu? A kdy raději sami přibrzdit, abychom využitím AI nepřekročili etické principy? Debatu aktuálních dev témat rozdmýchá sedmnáctý ročník technologické konference WebExpo, která proběhne v Praze od 28. do 30. května. Který talk či workshop si rozhodně nenechat ujít? Toto je náš redakční výběr z vývojářských hroznů.

Zapřáhněte AI jako nikdy předtím. Květnová konference WebExpo přivítá hvězdy technologického světa

Od 28. do 30. května 2025 promění pražský Palác Lucerna na tři dny technologická konference WebExpo. Na programu je více než 80 přednášek a workshopů od expertů z celého světa. WebExpo tradičně propojuje vývojáře, designéry, marketéry i byznysové lídry a nabízí praktické dovednosti, strategické myšlení a přináší nejnovější trendy nejen v oblasti AI.