6 komentářů k článku Univerzální stylopis pro IE6. Radikální řešení?:

 1. Gianluca

  Bylo by potreba
  Rozhodne by bylo potreba donutit uzivatele upgradovat svoje prohlizece, otimalne na jejich aktualni verzi. Jak uz bylo ale milionkrat vsude omilano, jednim z nejdrastictejsich problemu s IE6 je, ze je pro nej vyvinuto vetsi mnozstvi podnikovych internich aplikaci, ktere by bylo nakladne predelavat.
  Vezmeme-li v uvahu ze IE7 byl prvne distribuovan v rijnu 2006 (do te doby vsechny aplikace byly teoreticky optimalizovane pro IE6) a ze se zivotnost informacniho systemu pocita zhruba na 7 let, pak vychazi, ze se IE6 minimalne jeste 4 roky nezbavime.
  Jsem ale pro jeho brzkou smrt :)

  1. irakles

   Re: Bylo by potreba
   IE7 lze sestřelit do IE6 během pár vteřin, a zdá se, že to i funguje, takže s drahými přepisy bych to neviděl až tak dramaticky.

   <!– IE7 back to IE6 –>
   <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
   <!DOCTYPE html PUBLIC …

 2. Petr Staníček

  Není to reálné
  Myslet si o IE6 můžeme co chceme, klidně i to nejhorší, ale pokud má cílovka daného webu velké zastoupení (některé země, korporátní klientela atd.), nedá se jim nabídnout web v úplně ořezané podobě. Sice pro IE6 taky dělám "degradované" verze (hranaté rámečky bez průhlednosti, bez stínů atd.), ale snažím se tu degradaci minimalizovat.

   1. Petr Staníček

    Re: Není to reálné
    Abychom si rozuměli: mně se to taky líbí a být to na mě, používám to rád a nemilosrdně (kdo chce přidanou hodnotu, ať si upgraduje prohlížeč). Ale osobní postoj a požadavky zákazníků a trh v cílových skupinách jsou diametrálně odlišné věci.

 3. PeterKahoun

  RE: Univerzální stylopis pro IE6. Radikální řešení?
  Samotný stylopis sice usnadní kodérovi práci, ale nebude mít druhý (nejspíš rovněž kýžený) efekt, tj. přechod uživatele na novější prohlížeč. Tedy chybí komunikace – vysvětlení, proč ta stránka navzdory očekáváním vypadá otřesně a také návod k nápravě. (Možná, že to v článku Andy zmiňuje, nevím, nečetl jsem.)

  — Když teda pomineme, že je tento přístup ve většině případů nerealizovatelný, neb je objektivní obsah stále až za iracionálním (emočním?) sdělením webu.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=715