Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Proč lidé nepřispívají do open source projektů?

Proč lidé nepřispívají do open source projektů?

Zprávičky Různé

Nálepky:

Elizabeth Naramore, spoluzakladatelka PHPWomen Group, uspořádala anketu na téma „Proč lidé nepřispívají do open source projektů“ a sepsala na toto téma článek. V něm shrnuje nejčastější důvody („Nemám čas“, „Nevím čím a kam přispět“ a „Nejsem si jist, jestli na to mám“) a navrhuje způsoby, jak tyto problémy minimalizovat.

Zdroj: PHPDeveloper

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
13 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Program

Proč ekonomiky socialistických zemí jdou do háje, když je možné vše optimálně koordinovat?

marwyn

Proč se domníváte, že chování velkého množství lidí lze optimálně koordinovat?

Jalovec

Optimálně z hlediska řízené většiny nebo řidiče? ;-)
Jednoznačná odpověď – první případ je prakticky nemožný, proto se např. střídají u moci pravicové/levicové strany… nebo platí méně/více populistické? ;-)

Jarda_P

Plati levicove a pravicove. Populisticke jsou dnes obvykle oboji.

Program

Myslím, že jste mě nepochopil :-(

qpal

Protoze BORGove jsou sci-fi :-)

dejva

Ekonomiky socialistickych zemi jdou do haje ? A co kapitalistickych ?

Radovan

Ty jdou do háje opakovaně, říká se tomu krize, a ta u nás podle nejlepšího ministra financí vůbec, ale vůbec není :-D

Jimmy

Ten náš ministr financí ovšem říkal něco trochu jiného. Říkal, že nám nehrozí žádná finanční krize a to je a byla pravda. U nás se žádná banka na pokraji krachu či za ním neocitla.

rooobertek

Ja som sa zastavil párkrát na tom, že na nete sa väčšinou platí cez paypal alebo kreditku. Nemám.

František Kučera

A čím bys platil?

(i když osobně si taky myslím, že odrazující není až tak, že člověk obětuje pár korun, jako spíš ta administrativa s tím spojená)

harvie

„Nemám čas“, „Nevím čím a kam přispět“ a „Nejsem si jist, jestli na to mám“

tusim, ze vsechny tyto problemy se daji vyresit, pokud projekt bude pouzivat oblibeny programovaci jazyk, bude jednoduchy, dobre okomentovany, kazdy soubor bude nazorne pojmenovany a bude obsahovat jenom „par“ radku, ze kterych hned bude videt o co jde. take je zadouci pouzivat jiz hotovy kod, aby nebylo nutne se prodirat kodem, kde se resi trivialni nebo neprehledne problemy (naco vlastni parser regexpu?). jinak receno bude pouzita KISS strategie.

potom je uz jen ukazat uzivateli, jak je ten kod prehledny a ze ta promenna, nebo podminka, kterou by rad vylepsil je uplne na rane. jenom poslat patch…

Karel

Ta anketa je zajímavá, ale jejím úzkým místem je, že se nezaměřuje na žádnou určitou skupinu. Že řada lidí nepřispívá do open source projektů, protože neumí programovat nebo nemají čas, to se asi dalo očekávat. Zajímavé to začne být až ve chvíli, kdy se začnete ptát lidí, kteří by měli čas a i by uměli přispět, ale přesto nepřispějí. Pokud ale z ankety škrtneme možnosti A, B, D a G, je respondentů tak málo, že to ani nic neřekne.

Osobně bych volil variantu C – v dobách na VŠ jsem zkoušel přispívat, ale většina open source projektů druhé poloviny devadesátých let o drobné příspěvky anonymní komunity nestála.

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.