Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Princip DRY v CouchDB

Princip DRY v CouchDB

Zprávičky Databáze

Nálepky:

DRY (Don’t Repeat Yourself) je jedním ze základních znaků dobrého programátorského stylu. Platí, ať už se jedná o programování nízkoúrovňové nebo vysokoúrovńové, pro backend, frontend, pro jazyky skriptovací stejně jako pro dotazovací. Konstrukcí, která umožňuje tento princip dodržet, jsou především podprogramy (ať jsou zvány v daném jazyce procedury, funkce či jakkoli jinak).

Chris Strom ukazuje, jak využít princip DRY při práci s nerelační databází CouchDB a na praktickém příkladu demonstruje použití funkcí v CouchDB

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ladislav Thon

Mně osobně se CouchApp moc nelíbí, hlavně kvůli tomu, jak se ukládají ddocy na disk. Mám rozpracovaný podobný prográmek (ale v Ruby), kde jeden ddoc není adresář, ale soubor. Zatím to nehodlám zveřejňovat, protože parsování je vyloženě naivní, ale RKelly (i když už se nevyvíjí) vypadá jako super řešení.

Jinak řešení s preprocesorem je pěkné, ale v nějaké budoucí verzi (snad už 0.11?) by mělo být možné do ddoců normálně ukládat funkce a používat requireCommonJS – aspoň jsem to nedávno viděl v mailinglistu, nevím, jestli už je to v SVN.

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.