11 komentářů k článku Končí Adobe s vývojem mobilního Flashe?:

 1. bman

  flash

  tak flash na androide aspon z mojho pohladu bolo vzdy utrepnie. nerozumiem tomu ako mohol niekto vyzdvihovat dostupnost flashu na androide oproti iOS.

  kockave sekajuce video nepovazujem za pouzitelny „user experience“.

  skusane na Nexus S a Galaxy Tab (1GHz Hummingbird, 1GHz Tegra2).

  1. BlackRider

   Re: flash

   Zajmave, ze ja na levnym cinskym tabletu trhanej Flash nemam… Pravda ma CPU s 1.2 GHz, ale mam i smartbook s Tegrou 2 a i na ni to bezi lip nez na mem pracovnim PC…

  2. wdolek

   Re: flash

   HTC Desire: bez problemu :) … a na prehrani videa (tj kliknout na nej, a posleze se trefovat do play/pause to bohate staci — ano, na hrani flashovych her to skutecne neni)

 2. anonym

  Hura

  Jako jablickar jasam…flash je stejne pro mobilni zarizeni nevhodny (ovladaci prvky vetsiny flash aplikaci nejsou prizpusobene pro dotekove obrazovky)

  1. Inkvizitor

   Re: Hura

   Jak to spolu souvisi? Je jasne, ze mobilni verze musi vypadat jinak, ale pouzita technologie za nevhodne UI nemuze.

 3. Golf

  žádný problém

  AIR je přece flash, který běží bez internetového prohlížeče. Konec podpory flashe na mobilních platformách chápu jako logický krok. Stejnou službu udělají AIR aplikace a pokud už mám flash aplikace, jejich převod na AIR je hračka. Pokud trvám na webové verzi, je tu HTML5.

   1. pas

    Re: žádný problém

    Ale vždyť přece na Linuxu flashové aplikace nadále můžou běžet v pluginu v browseru.

    Strategie Adobe je jasná – na desktopech plugin, na mobilech aplikace. Jasně, že by se to občas hodilo i obráceně (na desktopech aplikace, na mobilech flash v browseru), ale je to zbytečné.

    A kromě toho je zbytečné plýtvat silami na minoritní platformy.

  1. Aleš

   Re: žádný problém

   Ahoj, chápu to dobře, že aplikace postavené na Flash Builderu poběží dále na vybraných zařízeních (ipad, android tablety)?
   Díky za vysvětlení.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=2432