Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Vyzkoušejte si, jak vnímají web nevidomí uživatelé s JAWS

Vyzkoušejte si, jak vnímají web nevidomí uživatelé s JAWS

Zprávičky Webdesign

Radek Pavlíček s kolegy přeložil krátký tutoriál k hlasové čtečce JAWS určený pro webdesignery, kteří si chtějí práci s JAWS na Windows vyzkoušet. JAWS je mezi českými nevidomými uživateli pravděpodobně nejrozšířenější hlasová čtečka. Nechcete si na vlastní kůži vyzkoušet, jak váš osobní nebo firemní web vidí čeští nevidomí uživatelé?

V samotném návodu Testování přístupnosti webových stránek se screenreaderem JAWS najdete základní rady a klávesové zkratky pro ovládání čtečky a odkazy ke stažení programu. Zkušební verzi programu si můžete nainstalovat zdarma včetně podpory českého hlasového výstupu (jediné omezení je, že JAWS se po 40 minutách používání vypne a znovu ji lze spustit až po restartu počítače).

Jelikož je instalace komplikovanější, přidám své zkušenosti. Podle rady jsem nainstaloval starší verzi 7.1. Držel jsem se postupu (pozor, během instalace bude restartován váš počítač, po té znovu spusťte instalátor) a nainstaloval JAWS, český hlasový výstup HLASlokalizaci programu (nevynechte ji, provede vám potřebná nastavení). JAWS mi bez problémů funguje s Internet Explorerem a Firefoxem. Mám naopak problém s Operou a Google Chrome. Měli byste zájem o podrobnější článek zabývající se používání JAWS?

(Zdroj: POSLEPU)

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.