Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Jak JavaScript plýtvá pamětí?

Jak JavaScript plýtvá pamětí?

Úniky paměti (memory leaks) patří k chronickým a dlouhodobým problémům javascriptových enginů – zejména uživatelé Firefoxu si s nimi užili své. Velmi často však za paměťovou náročnost může programátor, který použil špatnou jazykovou konstrukci. Seznam takových „paměťových bumbrlíčků“ přináší IBM v článku Memory Leak Patterns in JavaScript.

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel Steigerwald

Firefox neleakuje. Anebo jinak, leakuje-li ti Firefox, vypni si Firebug ;) Firefox je paměťožrout pouze díky extenzím. Javascript ve stránkách je OK.

Internet Explorer je jediný Javascript engine, jehož leaky stojí za zmínku.
Nicméně, pokud používáme nějakohou knihovnu, nemusíme se většinou o nic starat. (natož studovat zastaralou dokumentaci IBM, většina leaků byla překvapivě fixnuta service packy).

Mazarik

S tymto nemozem uplne suhlasit. Leakovat stranka moze aj kvoli svojmu kodu. Doporucujem nainstalovat do cisteho profilu Firefoxu https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2490 a preskumat si, co tam sleduju. niektore veci su leaky Firefoxu, no a niektore su leaky stranok.
Pokial ide o rozsirenia Firefoxu, tak samozrejme existuju take, ktore zdrzuju Firefox a zvacsuju objem jeho pamati. Plati obecne pravidlo ako pri vsetkom, musite vediet, co instalujete a asi co to robi, aby ste vedeli, ze to tu pamat zerie opravnene.

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.