5 komentářů k článku Úvod do streamování médií v Silverlightu 2.0:

 1. ja

  RE: Úvod do streamování médií v Silverlightu 2.0
  To je skvělé. Ne počkat není, ono mi to nefunguje. Silve…compile…2…1…fuc…aha. Plánujete publikovat video s použitím Silverlightu? [x] Ne, nazdar.

  Otázka do pléna, proč tenkrát flash ve videu převálcoval wmp(co se týče videa nejspíš kvalitnější a méně náročnější)?

  1. Jan JelínekAutor příspěvku

   RE: Úvod do streamování médií v Silverlightu 2.0
   Ad 1) nezobrazuje se vám video?

   Ad 2) převálcoval a dále válcuje (a pokud nenastane nějaký významný posun ze strany MS tak i bude). Důvodů je více. Hlavní a nejzásadnější je že ve Flashi můžete jednoduše a pohodlně přistupovat kódem přímo k videu. Tím je umožněna jednoduchá manipulace pro vývojáře. V kvalitě bych problém neviděl tam bych možná i vsadil spíše na WMP (ale rád se nechám vyvést z omylu).

   Větší problém bych viděl v konzistentnosti (téměř každá verze WMP se chová v každém jednotlivém prohlížeči občas tak trochu jak chce :))) nicméně poslední verze ( WMP 11) je na tom už poměrně dobře, ale stále má podobné hendikepy (oni to vlastně ani nejsou hendikepy, je to rozdílná povaha produktu – Flash je technologie, kdežto WMP je čistě přehrávač).

   1. ja

    RE: Úvod do streamování médií v Silverlightu 2.0
    1. Ano, nezobrazuje. Linux je pochopitelně ten černej vzadu, díky sofiině volbě Microsoftu nepodpory linuxu vs. rozšíření to asi nikdy nebude ono…i když, třeba ne…

    2. WMP právě objektivně (videem) lepší než flash je a přesto flash video nejvíc zpopularizovalo, přesně proto přemýšlím jestli silverlight někdy v tomhle nahradí flash, resp. nevidím jediný důvod.

    Jo s tou konzistentností mám stejný pocit, moc dobře si pamatuju jak mi spousta videí nefungovala, další měla špatnou velikost a to vše jenom proto, že autor stránky měl jinou verzi přehrávače. Pokud k tomu přičtu nicneříkající chybové hlášky tak zlost byla na světě…

  2. VfB

   RE: Úvod do streamování médií v Silverlightu 2.0
   protože flash player má v prohlížeči nainstalovaný každý, ale SL jen Hulán a několik dalších Waffen MS (jdou spočítat na prstech) a navíc SL plugin jde nainstalovat jen při příznivé konstalaci hvězd

   1. Jan JelínekAutor příspěvku

    RE: Úvod do streamování médií v Silverlightu 2.0
    protože flash player má v prohlížeči nainstalovaný každý, ale SL jen Hulán a několik dalších Waffen MS (jdou spočítat na prstech) + každý příznivec ledního hokeje v ČR :-)

    to jsem také mohl doplnit: největším projektem uskutečněným v ČR je pravděpodobně streamování živých přenosů z hokejové extraligy.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=2966