Komentáře k článku

Úvod do Sphinx Search

Sphinx Search je fulltextový vyhledávač pro databáze. Je to zajímavá alternativa k javovým řešením, o kterých se, na rozdíl od Sphinxu, mluví mnohem víc. Jelikož s ním mám dobré zkušenosti a používám ho několik let, už od jeho beta verze, rád bych se s vámi podělil o své zkušenosti formou seriálu.

Zpět na článek

12 komentářů k článku Úvod do Sphinx Search:

 1. Lukáš Vlček

  Podpora češtiny?
  Ahoj,
  jaká je prosím podpora češtiny pro Sphinx? Předpokládám, že existují komerční podpory češtiny, existují i nějaké s open-source (či ještě lépe free software) licencí?
  Dík,
  Lukáš

  1. Vojtěch SemeckýAutor příspěvku

   Re: Podpora češtiny?
   Lukáš Vlček: Sphinx má přímo v sobě stemmer pro češtinu, ale „nic moc“ je slabé slovo. Pak má ale možnost natáhnout slovní tvary z open-source slovníků Ispell nebo MySpell a to celkem funguje.

   1. Lukáš Vlček

    Re: Podpora češtiny?
    Ahoj, to by mě právě zajímalo.

    Dělal jsem nějaké expeimenty s iSpell slovníkem pro Lucene (pomocí Hunspell), ale příjde mi, že ten slovník je vyroben spíš pro spellchecking a né pro stemming. To znamená, že mi to pro jednotlivé termy navrhuje i zavádějící varianty (např. pro slovo „Karel“ to vygeneruje „krabice“ a podobně). Setkal ses s něčím podobným? Možná je chyba u mě.

    A ještě co se týká čsštiny, jak je to třeba se sortováním? Umí Sphinx správně setřídit slova, kde se vyskutyje „ch“? (pokud Sphinx umí sortovat).

    1. Lukáš Vlček

     Re: Podpora češtiny?
     Pardon, jen upřesním, že pro slovo „Karel“ mi Hunspell vrací „karta“ a „kareta“.

     1. Lukáš Vlček

      Re: Podpora češtiny?
      Ah… tak už jsem na to asi přišel. :-) Chyba byla na mé straně.
      Ono totiž mezi „Karel“ a „karel“ je z pohledu Hunspellu rozdíl (a právem).

 2. Michal Illich

  Sphinx - Seznam
  to mě zajímá – pro které projekty?
  a proč nepoužíváte váš vlastní fulltext?

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=8275