4 komentářů k článku Spravujte verze WordPressu pomocí Gitu:

 1. tovi

  Verzování databáze

  Díky za pěkný článek.

  U wordpressu dochází také ke změnám ve struktuře databáze. Je možné nějakým efektivním způsobem verzovat u všech zákazníků také MySQL databázi?

  Děkuji

  1. Radim

   Re: Verzování databáze

   Samotnou databázi zálohuji zvlášt (tj. ne do stejné GIT repository), jen do jména backupu přidávám zkrácené jméno commitu, pro zajištění konzistentní obnovy. To samé platí o uploadech, uložených mimo vlastní root wordpressu.

   Jediné verzování DB, které jsem zkoušel bylo verzování samotného schématu databáze a pro zajištění „migrací“ jsou využil funkce dbDelta, která je použitá při wp_upgrade. Tím se dají lehce uložit změny mezi jednotlivými verzemi schématu (směrem k novější verzi).

   Funkce je dostupná ve wp-admin/includes/up­grade.php
   https://github.com/WordPress/WordPress/blob/master/wp-admin/includes/upgrade.php#L1495

   Samozřejmě pro účely ukládání nezapomeňte mít execute = false

   Radim

 2. Ondřej Kučera

  když něco funguje, tak do toho nehrabej

  Vzhledem k tomu, že s upgrady WordPressu jsem se už nejednou tvrdě spálil, začal jsem ctít pravilo „nehrabej na to co funguje“.

  Opravdu dokážete hromadně upgradnout více instalací WordPressu (desítky) a garantovat úplnou funkčnost? Já tedy ne. WordPress je takový bastl, že se často zblázní pluginy a podobně. Navíc je zákazník zbytečně zmatený z neustálých proměn administrace.

  Nejlepší je WordPress pořádně zabezpečit a nechat ho ve verzi, v jaké byl původně nainstalovaný. V pohodě mi takhle běží stránky i z roku 2005 a je to bez problémů.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3630