Komentáře k článku

PHP v cloudu II

Posledně jsme si v úvodním dílu seriálu představili konkrétní situace, kdy je vhodné hostovat aplikace v cloudu a jaké nám to přináší výhody. Dnešní díl bude již více praktický, budeme se totiž věnovat nasazení vlastní PHP aplikace do prostředí Microsoft Azure.

Zpět na článek

19 komentářů k článku PHP v cloudu II:

 1. karel

  moc hezke
  Ale uplně nechápu k čemu php cloud slouží, úzké hrdlo aplikace bývá na 99% v batabázi a tu mi je php cloud naprosto k ničemu, ba naopak pokud použiju na cachování apc, tak to cloud totálně odvaří, takže se bude muset použít memcache(d) podle toho kdo co rád, a počítám že to bude za příplatek.
  Sorry php neni java abych kvůli pár uživatelům potřeboval hromadu ram a procesorů a pokud to tak někdo má měl by se dosti zamyslet nad tím co napsal.

  1. Štěpán BechynskýAutor příspěvku

   Re: moc hezke
   O databázích, resp. datových úložištích, bude ve čtvrtém dílu.

  1. pilifs

   Re: sesdion
   Tipoval bych že z důvodu těch více instancí bude nutné držet SESSION v nějakém jiném uložišti než na disku. Asi pouze databáze?

  2. Štěpán BechynskýAutor příspěvku

   Re: sesdion
   Jak píše pifilis. Session je třeba držet v nějakém perzistentním úložišti – databáze nebo Azure Storage. O těchto úložištích bude čtvrtý díl seriálu.

   1. Honza

    Re: sesdion
    Ty sessions by to chtělo více rozvést. Pokud Azure Storage neumí adresáře, pak se těžko nastaví php session dir.
    Navíc by bylo hezké vědět, zda Azure umí sticky sessions, tj. zda již vytvořenou session směruje na tentýž backend server, kde byla session vytvořena. To by se hodilo, kdybychom si chtěli držet něco navíc v memcache.

 2. m&m

  PHP na Windows?
  Provozovat PHP na Windows (IIS)? v ostrem provozu je zhovadilost.
  Chcete-li PHP v cloudu pouzijte AWS nebo Google App engine.

  1. Jan

   Re: PHP na Windows?
   Přesně tak, vůbec nechápu proč tu neni seriál například o AWS. Bylo by to mnohem přínosnější. Nevidim jedinej důvod proč hostovat PHP ve windows cloudu. Fakt ne.

 3. Pepa

  Zatím jste neviděli nic, co by se nějak významně lišilo od běžného
  hostingu, tedy kromě poskytované bezpečnosti a dostupnosti vyplývající
  z nasazení aplikace do skutečného cloudu.

  Mohl byste trochu rozvést co myslíte tím:

  • poskytované bezpečnosti – jakou mi to poskytně bezpečnost?
  • do skutečného cloudu – co je to skutečný cloud?

  nějak si nedokáži představit tu bezpečnost a ten skutečný cloud, stačí mi i odkazy

 4. Pilgrim

  ereg
  Zvláštní je, že ereg v PHP je deprecated od verze 5.3.0, ale v phpinfo s verzí 5.4.23 modul existuje. Microsoft magic? :-)

  1. Štěpán BechynskýAutor příspěvku

   Re: ereg
   Funkci označenou jako „deprecated“ je doporučeno nepoužívat, protože bude v budoucnu odstraněna. Taková funkce typicky přežívá ještě několik verzí kvůli zpětné kompatibilitě a souběžně se připravuje její náhrada, aby byl čas upravit existující aplikace.

 5. Karlos

  php na widlows? ha ha ha
  Jako sorry, ale doporucovat nekomu PHP na widlich? No hezky takovy clovek jednou podekuje.
  Azure je pomala sracka kde PHP poradne nefunguje. Zkuste napsat http://mojestranka.cz/ěščřžýá co vam IIS to posle do PHP. Ale je mozny ze uz to spravili. Ale jako PR to tady asi plni svuj ucel.

  1. Štěpán BechynskýAutor příspěvku

   Re: php na widlows? ha ha ha
   Muzete prosim popsat konkretni technicke problemy, s kterymi jste se potkal pri behu PHP na Microsft Azure? Zejmena vykonostni problemy, o kterych pisete.

   1. Karlos

    Re: php na widlows? ha ha ha
    Drupal 7. Zakladni instalace – prumerny pageload 5-10 sekund. Pak zapnout modul Path, vytvorit node a dat mu v URL aliasu ceskou diakritiku. IIS+PHP udela papa – illegal character set. To mixovani ruznych kodovani jsem testoval na vice strojich s IIS 7.5 asi pred rokem a vsude to padalo, staci si debugova promennou $_SERVER a je tam videt, jak to mrvi. Tu pomalost jsem mozna jen chytl pretizeny server, kdo vi, ale nikde jinde krom wedosu jsem to nevidel jet tak pomalu.

     1. Karlos

      Re: php na widlows? ha ha ha
      muzes tam jeste udelat nejaky skutecny node ktery bude mit url prave takhle s diakritikou?

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=12596