19 komentářů k článku ORM test PHP frameworků – Nette, Prado:

 1. pepca

  No co je tohle za oslavnou ódu? Nette je líná (update skoro za sekundu? wtf?) a nepřehledná herka bez použitelné dokumentace. Že to je v češtině je zlo, neboť to pak používá málo lidí a vývoj trpí. Další problém je, že kus je anglicky, kus česky, a když pak něco člověk hledá, tak se musí ptát googla nadvakrát.

  1. Jaroslav JakouběAutor příspěvku

   Re:
   Řekl bych, že to záleží hlavně na úhlu pohledu. Já jsem se učil s každým frameworkem od začátku a zrovna Nette se mi velmi líbilo .
   To že může být při nějakém použití pomalejší může být pravda, ale zrovna v tomto testu si vedlo velice dobře.

   1. pavel.s

    Re:
    „vedlo si velice dobře“ – koukáme oba na stejný test? Podle výsledků ( a to se testuje pouze simple DB query ) je nette „2“ nejpomalejší z 8 testovaných. Nechtěl bych vidět složitější testování, tam by nette asi úplně pohořelo.
    Co se týče dokumentace, tak bohužel musím souhlasit s názorem „pepci“.

    1. Jaroslav JakouběAutor příspěvku

     Re:
     V této situaci nemohu s Vámi nic než souhlasit.
     V porovnání s již zveřejněnými výsledky testů patří mezi pomalejší, ale v celkovém hodnocení se jeho výsledky pohybují v té lepší polovině (viz další díly).

    2. janek

     Re:
     To chce klid. Jak už bylo řečeno, jedná se o neúplný seznam náhodně seřazených PHP frameworků. Grafy nic neříkají, nedávájí takto smysl. V běžné aplikaci jsou odpovědi v ms, když něco trvá > 1s tak je potřeba pátrat, ale je úplně jedno, který ze zmíněných FW používáte – rozdíly FW jsou marginální oproti tomu, jak drasticky lze zprasit model, perzistenci dat apod.

     Zdroják zřejmě v posledním tažení zveřejňuje semestrální práce studentů, hlavně že je nový článek, který obsahuje ta správná klíčová slova.

  2. Jakub Polák

   Re:
   Oficialna dokumentacia je podla mna na dobrej urovni, ale je pravda, ze v minulosti tomu celkom tak nebolo.

   1. Hmm

    Re:
    V minulosti tomu tak vobec nebolo. Najlepsie bolo, ked priklady z dokumentacie v realnom skusani ani vobec nefungovali.

 2. Jan Jíša

  Naprosto souhlasím s názorem „pepci“ a pavla.s, dokumentace je dle mého názoru to nejslabší na Nette vůbec.

 3. Robert Jelen

  ORM
  WTF? Zmíněno NotORM a Dibi, ale primární Nette\Database ne? To autor mohl zmínit Doctrine a asi 100 dalších databázových knihoven. Co tedy bylo k testu použito?

  1. Jaroslav JakouběAutor příspěvku

   Re: ORM
   Jsem rád, že jste upozornil na další chybějící informaci v článku.
   V testu byla použita Nette\Database a zapomněl jsem ji zmínit, děkuji Vám.

 4. frosty22

  Výsledky testu
  Tak třeba autor bral celkový čas aplikace nikoliv pouze provedení daného insertu/update/.. což samozřejmě na lokále, kde se přegeneruje kontajner, šablony atd. potom by testy byly naprosto zcestné samozřejmě. A v opačném případě, pokud šlo o čas daného insertu/update/… pak to je test rychlosti Nette/Database, nikoliv ostatních komponent a i zde je potřeba zmínit, že na vývoji je časová režije, jelikož se mohou vytahovat relace z databáze, a další…

 5. Moist

  LOL
  >> …využívají asynchronní funkce JavaSriptu a XML, neboli AJAX, díky kterému je stránka schopná měnit svůj obsah bez nutnosti obnovování a tím zrychlit interaktivnost s uživatelem…

  Tenhle článek má zcela nesmyslný název, zato obsahuje naprosto nulové množství jakýchkoliv informací.

 6. bene

  Objektivita/smysl/relevance?
  V minulém testu byla u Kohany jako vlastnost uvedena BSD licence. Pokud je mi dobře známo, tak Nette je distribuováno pod NewBSD licencí.

  Proč je to uvedeno u jednoho frameworku jako vlastnost a u druhého ne? Jaké mají informace uváděné ve vlastnostech smysl? To je prostě nějaký výcuc informací, na které autor náhodou narazil?

  Zatím to vypadá, že jedinné, co je alespoň trochu relevantní, jsou testy, které začnou dávat „smysl“, až budou zobrazeny všechny frameworky v jedné tabulkce.

  Nechci hanit práci, kterou si s tím autor dává, ale chybí ji koncept a smysluplnost.

  1. Jaroslav JakouběAutor příspěvku

   Re: Objektivita/smysl/relevance?
   Je pravda, že je zde vypsáno malé množství vlastností jednotlivých frameworků a některé jsou uvedeny jen u některých. Ale protože jsem nechtěl zkoumat veškeré podrobnosti, tak jsem do výčtu uvedl pouze vlastnosti, na které upozorňují autoři FW(jsou uvedeny jako hlavní na domovských www).
   Uznávám, že tento fakt měl být někde zdůrazněn a že takto to může působit jako chaotické vybrání náhodných vlastností.

 7. kaktuss

  Inac, trochu mimo temy, co vam blbne server, ze dnes rano som mal vsetky diskusne prispevky po precitani ako precitane, cez obed pribudli nejake ako neprecitane, cize som to kukol a dnes vecer zase vsetky ako neprecitane. A to sa deje pravidelne. U mna nic nemazem (ani cookies, ani historiu).

  1. Jaroslav JakouběAutor příspěvku

   Re:
   mám stejný problém, ale myslel jsem, že to je způsobeno tím, že se připojuji hlavně přes mobilní prohlížeč.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=8846