5 komentářů k článku Novinky pro Flash/Flex vývojáře:

 1. Pavel Šimek

  ViewStack

  Myslel jsem, že ViewStack už nebude potřeba, protože bude nahrazen systémem stavů, které se ve Flexu 4 vyjadřují intuitivněji. Čili Group do ničeho netřeba vkládat. Nebo se pletu?

  Jinak hezký článek.

  Souhlasím, že nutnost kombinovat jmenné prostory v novém MXML je matoucí a pro začátečníky potenciálně odrazující věc. Dal bych přednost ostrému řezu – nové SDK nekompatibilní se starým SDK, ovšem čisté a s jediným namespacem. Nemyslím, že by významné množství projektů potřebovalo plynule zakomponovávat Spark komponenty do původního kódu.

  1. Borek BernardAutor příspěvku

   Re: ViewStack

   >>> Dal bych přednost ostrému řezu – nové SDK nekompatibilní se starým SDK, ovšem čisté a s jediným namespacem. Nemyslím, že by významné množství projektů potřebovalo plynule zakomponovávat Spark komponenty do původního kódu.

   Problém je opačný. Protože v Adobe nestihli reimplementovat všechny MX komponenty, je občas potřeba použít MX v jinak novém Spark kódu. „Ostrý řez“, kde by kompatibilita byla pouze volitelná, nikoliv vynucená, by asi ocenilo hodně lidí.

   >>> Myslel jsem, že ViewStack už nebude potřeba, protože bude nahrazen systémem stavů, které se ve Flexu 4 vyjadřují intuitivněji. Čili Group do ničeho netřeba vkládat. Nebo se pletu?

   Stavy a ViewStack jsou alternativami už ve Flexu 3. Někdo preferuje stavy, ale osobně si život bez ViewStacku nedokážu představit (mimochodem, Silverlight ani WPF nic takového nemají a považuji to za jeden z jejich největších nedostatků). Je prima, že se syntaxe stavů ve Flexu 4 tak výrazně zlepšila, ale ViewStack je ViewStack :)

   1. Pavel Šimek

    Re: ViewStack

    O tom nestíhání ohledně Spark komponent jsem nevěděl, to je tedy ještě perlička navíc. Ach jo, mám obavu, že Flex 4 bude taková hybridní verze, ze které bude většina lidí rozladěná (začátečníci to vzdají úplně) a brzo bude následovat Flex 5, který už si sebou snad nepovleče nic z minulosti. K jakému chaosu může vést snaha o zpětnou kompatibilitu jsme viděli ve Flashi 4 až 8 (pět různých syntaxí pro práci s událostmi v AS1/2, apod. :)).

    1. Borek BernardAutor příspěvku

     Re: ViewStack

     O tom nestíhání píšu v článku. Je to určitě trochu nešťastné, na druhou stranu věřím, že teď mají komponentový model „správně“ a fundamentální změny v blízké ani střednědobé budoucnosti neočekávám.

     Flex 4 bude releasem ve znamení „co tě nezabije, to tě posílí“. Pevně doufám :)

     1. Pavel Šimek

      Re: ViewStack

      Jo, souhlasím, že tenhle komponentový model je správně, oddělení skinů, dotažení stavů, atd… Myslel jsem to tak, že Flex 5 by měl ještě navíc dotáhnout i čistotu formální, to znamená vykašlat se na zpětnou kompatibilitu, docílit zase jen jednoho namespacu… Pro Adobe je základem úspěchu, aby nově příchozí netápali – aby vůbec nevnímali tu historii, jakou to má (kterou my pokročilí zkousneme nebo dokonce se v tom budeme se zalíbením rochnit :)).

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3101