3 komentářů k článku Několik praktických rad, jak zpřístupnit nevidomým sledování videí na webu:

  1. Martin Hassman

   Re: audio only

   Je to logické. Rozhodně. Ale nevím, zda by se ta práce vyplatila. Pro službu bude datový tok té menšiny uživatelů zanedbatelný (=prakticky nulový ekonomický přínos jeho snížením). Současná vylepšení webového klienta nestojí tolik, je to vlastně několik drobných zásahů s velkým dopadem (myšleno velkým pro těch pár uživatelů) = ekonomicky přijatelné řešení. Bylo by zajímavé znát, kolik by odhadem stály úpravy na serveru pro posílání pouze zvukového toku, osobně tipuji že hodně.

   1. Jerry

    Re: audio only
    Je to přesně, jak píšeš Martine. Vedle videí bychom museli ukládát i čistou audiostopu (nebo mít video a audio odděleně a michat až na klientu, což ale s sebou nese více problémů než užitku). Ekonomicky to přesně vyčíslit neumím, ale znamenalo by to stroje navíc a také lidi, co by tato řešení udržovala. Každopádně udržovat takové řešení pouze pro pár (tisíců) lidí (ve srovnání s miliony přístupů) je značně neefektivní. Přístupnost se snažíme řešit na úrovni UX, čili uživatel musí vědět, kde se právě nachází, mít možnost ovládat stránku i s pomocí speciálních zařízení (odečítač, různé hw buttony, …) a také se co nejrychleji dostat k informacím, které potřebuje.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=21915