Komentáře k článku
Několik praktických rad, jak zpřístupnit nevidomým sledování videí na webu

Proč zpřístupňovat video službu pro nevidomé, když se stejně nemohou na video podívat? Pravdou je, že nevidomí mohou sledovat spoustu videí. Nejen různé rozhovory a soutěže, ale i seriály a filmy. A proč ne, já jsem taky jako malý poslouchal Cimrmany pouze z audionahrávek.
audio only
v mode pre nevidiacich by z dovodu setrenia prenosoveho pasma stalo za to prehravat len audio
Re: audio only
Je to logické. Rozhodně. Ale nevím, zda by se ta práce vyplatila. Pro službu bude datový tok té menšiny uživatelů zanedbatelný (=prakticky nulový ekonomický přínos jeho snížením). Současná vylepšení webového klienta nestojí tolik, je to vlastně několik drobných zásahů s velkým dopadem (myšleno velkým pro těch pár uživatelů) = ekonomicky přijatelné řešení. Bylo by zajímavé znát, kolik by odhadem stály úpravy na serveru pro posílání pouze zvukového toku, osobně tipuji že hodně.
Re: audio only
Je to přesně, jak píšeš Martine. Vedle videí bychom museli ukládát i čistou audiostopu (nebo mít video a audio odděleně a michat až na klientu, což ale s sebou nese více problémů než užitku). Ekonomicky to přesně vyčíslit neumím, ale znamenalo by to stroje navíc a také lidi, co by tato řešení udržovala. Každopádně udržovat takové řešení pouze pro pár (tisíců) lidí (ve srovnání s miliony přístupů) je značně neefektivní. Přístupnost se snažíme řešit na úrovni UX, čili uživatel musí vědět, kde se právě nachází, mít možnost ovládat stránku i s pomocí speciálních zařízení (odečítač, různé hw buttony, …) a také se co nejrychleji dostat k informacím, které potřebuje.